Вже чотири держбанки будуть видавати “теплі кредити”

21.04.2020, 14:42
Вже чотири держбанки будуть видавати “теплі кредити” - Фото
Фото: depositphotos.com

Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк та Укргазбанк фінансуватимуть термомодернізацію житла в 2020 році

Державні банки Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк підписали договір з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження про участь у державній програмі "теплі кредити" для населення в 2020 році. Про це повідомляється на сайті Держенергоефективності. 

На запит кореспондента ЛІГА.Мoney в Держенергоефективності відповіли, що у новому законі про державний бюджет, прийнятому 13 квітня, фінансування державної цільової економічної програми енергоефективності у 2020 році залишилось у повному об’ємі.

На сьогодні усі 4 державні банки – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та Укрексімбанк – готові надавати населенню «теплі кредити» у 2020 році. Договір про співпрацю з ПриватБанком агентство уклало 6 квітня.

Ощадбанк забезпечить видачу «теплих кредитів» фізособам на придбання твердопаливних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання для приватних будинків та ОСББ – на енергоощадні заходи у багатоквартирних будинках.

Укрексімбанк буде надавати "теплі кредити" сім’ям на енергоефективні заходи у приватних будинках з можливістю отримання компенсації 35% суми кредиту, але не більше 14 тис грн. 20% суми кредиту – на твердопаливні котли (35% - для окремих випадків). Для ОСББ передбачені компенсації у розмірі від 40% до 70%. 

Укргазбанк надаватиме «теплі кредити» фізособам на енергоефективні заходи у приватних будинках і на придбання твердопаливних котлів, а ОСББ зможуть отримати гроші на утеплення багатоповерхівок.

  • Міністерство енергетики та захисту довкілля 27 березня затвердило паспорт бюджетної програми “теплих кредитів” на 2020 рік. У держбюджеті на програму “теплих кредитів” передбачили 400 млн грн, як і у 2019 році.

  • За даними Держенергоефективності, у 2019 році населення отримало 21 200 кредитів на загальну суму 1,4 млрд грн. Держава компенсувала з держбюджету понад 545,8 млн грн.

  • У 2014-2019 роках державною програмою “Теплі кредити”  скористалися 750 000 родин. За 5 років учасники отримали близько 3 млрд грн відшкодування від держави. 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі