Третина українців не має заощаджень - опитування

14.04.2020, 13:37
Третина українців не має заощаджень - опитування  - Фото
Фото: depositphotos.com

За даними агенції Postmen, мешканці сіл та містечок витрачають більше, ніж містяни. У 60% громадян заощаджень вистачить на місяць чи взагалі немає

27,7% українців почали витрачати дещо більше у період карантину, але у 26% опитаних витрати трохи знизилися. Про це свідчать результати опитування, проведеного 9-10 квітня агентством Postmen. 

За результатами опитування, істотне зростання витрат відчули 13,5% респондентів, істотне зниження - 16,1%.

Витрати громадян в період карантину змінилися по-різному в залежності від місця проживання. Так, серед мешканців сіл і невеликих міст 30% заявили, що їхні витрати зросли, а 34% міських жителів - що, навпаки, знизилися.

60% респондентів заявили, що їхніх накопичень вистачить не більше, ніж на місяць, або що зовсім їх не мають. Тому більшість українців у період карантинних обмежень змушені відкласти великі покупки. 47,2% опитаних відмовились від придбання одягу і взуття. 40,9% відклали поїздки і відпустки, ще 33,3% відмовилися від покупки квитків на різні заходи. 13,9% респондентів заявили, що змушені відмовляти собі у придбанні товарів повсякденного попиту.

У 56,6% опитаних режим харчування не змінився, 19% стали вживати менше їжі, 24,4% - більше. Дослідники підкреслюють, що мешканці великих міст на 10% збільшили харчування - на відміну від жителів містечок та сіл. 

30% опитаних зазначили, що стали частіше дивитися фільми та серіали, прибирати вдома, готувати їжу. 25% зазначили, що збільшили час на саморозвиток, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу та прослуховування музики. Кожен п’ятий став частіше займатися своїм хобі або спортом, читати книги. 59,6% респондентів після закінчення карантину у першу чергу зустрінуться з близькими, родичами та друзями. 

Опитування про настрої та цінності українців щодо роботи, покупок і бачення перспектив завершення карантину проводилося 9-10 квітня в українському сегменті Facebook методом онлайн-анкетування. В опитуванні взяли участь 802 респонденти з репрезентативною вибіркою за статтю, віком, регіоном проживання і рівнем доходу.

 

  • 25 березня Кабмін продовжив карантин до 24 квітня і впровадив в Україні режим надзвичайної ситуації.

  • Літні люди менше за інших бояться коронавіруса - опитування групи Рейтинг про карантин.

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі