Оформлення ДТП без виклику поліції: українці дедалі частіше використовують європротокол

25.02.2021, 12:20
Оформлення ДТП без виклику поліції: українці дедалі частіше використовують європротокол - Фото
Фото: pixabay.com

Європротокол – це спосіб врегулювання ДТП без виклику поліції

У 2020 році кількість ДТП, врегульованих в Україні за допомогою європротоколу (тобто без виклику поліції), збільшилася на 5,8% у порівнянні з 2019 роком – до 50 272. Про це повідомили у Моторному (транспортному) страховому бюро України.

"Вперше кількість вимог, врегульованих за допомогою європротоколу, перебільшила позначку в 50 000, збільшившись на 5,8%", – йдеться у повідомленні.

Усього за 2020 рік страхові компанії врегулювали 147 000 вимог постраждалих у ДТП, що на 5,4% більше, ніж у 2019.

Страховики сплатили постраждалим у ДТП 2,3 млрд грн (+12,8% до показників 2019 року), причому 502,3 млн грн сплачено за вимогами, врегульованими з використанням європротоколу.

Частка вимог, врегульованих таким способом, склала 34,2% від загальної кількості вимог та 17,7% від загальної суми виплат страхового відшкодування.

Очікування МТСБУ

У Моторному (транспортному) страховому бюро України прогнозують, що частка ДТП, які врегульовуються за допомогою європротоколу, найближчими роками може збільшитися до 50-70%.

"Третина ДТП, оформлених за допомогою європротоколу, – це недостатньо: ми можемо й повинні досягти рівня у 50-70%", – зазначив генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Він закликав автовласників активніше використовують цей спосіб оформлення ДТП, оскільки європротокол має значні переваги перед звичайною процедурою врегулювання.

У планах МТСБУ – ініціювати збільшення ліміту виплат за європротоколом (зараз страхове відшкодування у випадку європротоколу не може перевищувати 50 000 грн).

Що таке європротокол

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками пригоди на місці аварії. Заповнений бланк надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Скористатися європротоколом можна у таких випадках:

- водії-учасники ДТП не мають суперечок щодо обставин пригоди і погоджуються, хто є винуватцем ДТП;

- відсутні травмовані або загиблі люди;

- водії-учасники ДТП мають чинні поліси автоцивілки. Певні категорії осіб можуть не мати таких полісів, оскільки звільнені законом від обов’язку страхувати цивільно-правову відповідальність (це учасники бойових дій, особи з інвалідністю першої групи та деякі інші категорії осіб). Скласти з ними європротокол не можна, у такому разі треба викликати поліцію;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, слід викликати поліцію для оформлення ДТП.

Заповнюватися європротокол може як в паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов'язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі