Оформлення ДТП без виклику поліції. Скільки економлять українці і держава

24.11.2020, 18:05
Оформлення ДТП без виклику поліції. Скільки економлять українці і держава - Фото
Фото: depositphotos.com

Українці завдяки європротоколу заощадили на штрафах за минулий рік понад 16,2 млн грн

Лише за минулий рік завдяки оформленню ДТП без виклику поліції (це так зване оформлення європротоколом) автовласники заощадили на штрафах понад 16,2 млн грн. Про це йдеться на Facebook-сторінці Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

За даними гендиректора МТСБУ Володимира Шевченка, європротокол економить не тільки кошти українців, але й ресурси державного бюджету.

Скільки заощадила держава

У 2019 році за допомогою європротоколу оформили понад 47 500 ДТП.

На оплаті роботи працівників поліції, які виїжджають для оформлення ДТП, минулого року європротокол дозволив зекономити 8,3 млн грн, на амортизації автомобілів поліції та паливі – 3 млн грн, тобто сумарно – близько 11,3 млн грн.

На оплаті роботи суддів, які розглядають випадки ДТП, у 2019 році зекономили 11,4 млн грн, на поштових витратах судової системи (доставка рекомендованих листів кожному учаснику ДТП) – 1,6 млн грн.

Таким чином, разом економія на витратах держави (робота поліції та судової системи) складає 11,3+13 млн = 24,3 млн грн.

"За минулий рік використання європротоколу, за найскромнішими оцінками, заощадило державі понад 24 млн грн", – зазначають у МТСБУ.

Минулорічні штрафи за ДТП, які оформлювалися за европротоколом, склали б 16,2 млн грн, а найскромніші оцінки витрат держави на адміністрування оформлення ДТП звичайним способом, дають цифру порядку 24,3 млн грн. Тобто держава витрачає більше грошей на адміністрування процесу оформлення ДТП, які підпадають під європротокол, ніж отримує від них штрафів, що не є ефективним.

"Правильним виходом з цієї ситуації буде активне використання європротоколу в тих випадках, коли це можливо. Оформити ДТП за допомогою європротоколу – проста дія, що допомагає нам усім зробити життя комфортнішим. Автовласникам варто уважно вивчити умови користування европротоколом і сміливо застосовувати його для оформлення ДТП", – йдеться у повідомленні.

Що таке європротокол

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками пригоди на місці аварії. Заповнений бланк надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Скористатися європротоколом можна у таких випадках:

- водії-учасники ДТП не мають суперечок щодо обставин пригоди і погоджуються, хто є винуватцем ДТП;

- відсутні травмовані або загиблі люди;

- водії-учасники ДТП мають чинні поліси автоцивілки. Певні категорії осіб можуть не мати таких полісів, оскільки звільнені законом від обов’язку страхувати цивільно-правову відповідальність (це учасники бойових дій, особи з інвалідністю першої групи та деякі інші категорії осіб). Скласти з ними європротокол не можна, у такому разі треба викликати поліцію;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, слід викликати поліцію для оформлення ДТП.

Заповнюватися європротокол може як в паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно при укладенні договору обов'язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Страхове відшкодування у випадку європротоколу не може перевищувати 50 000 грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі