Оформлення ДТП без виклику поліції: як часто українці використовують європротокол

10.11.2020, 15:05
Оформлення ДТП без виклику поліції: як часто українці використовують європротокол - Фото
Фото: depositphotos.com

Близько третини ДТП в Україні врегульовується без виклику поліції

Понад 35% ДТП в Україні врегульовується за спрощеною процедурою, тобто без виклику поліції, з використанням європротоколу. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

Що таке європротокол

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками пригоди на місці аварії. Заповнений бланк надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Скористатися європротоколом можна у таких випадках:

- водії-учасники ДТП не мають суперечок щодо обставин пригоди і погоджуються, хто є винуватцем ДТП;

- відсутні травмовані або загиблі люди;

- водії-учасники ДТП мають чинні поліси автоцивілки. Певні категорії осіб можуть не мати таких полісів, оскільки звільнені законом від обов’язку страхувати цивільно-правову відповідальність (це учасники  бойових дій, особи з інвалідністю першої групи та деякі інші категорії осіб). Скласти з ними європротокол не можна, у такому разі треба викликати поліцію;

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, слід викликати поліцію для оформлення ДТП.

Заповнюватися європротокол може як в паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно при укладенні договору обов'язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Страхове відшкодування у випадку європротоколу не може перевищувати 50 000 грн. 

Скільки ДТП трапилося в Україні з початку року та скільки виплатили страхові компанії

За даними Патрульної поліції, загальна кількість ДТП за 9 місяців 2020 року склала майже 118 900 випадків. Це на 3,6% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Кількість аварій, у яких постраждали люди, склала 19 100 випадків (на 3,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року), кількість загиблих становить 2484 особи (+4,9%), травмованих – майже 23 700 (+0,9%).

За січень-вересень страхові компанії здійснили понад 104 800 виплат, пов'язаних з автоцивілкою, що на 4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума виплат збільшилася на 10,5% і склала понад 2 млрд грн.

Третина від загальної кількості виплат здійснена за ДТП, оформленими за допомогою європротоколу (35 300 шт.). Сума виплат за європротоколом – 351 млн грн (+10,9%).

Як можна перевірити наявність поліса автоцивілки

Перевірити наявність поліса можна на сайті МТСБУ онлайн.

Для цього потрібно перейти за посиланням http://bit.ly/3843BnR на сайт МТСБУ, де розміщена централізована база даних бюро.

Далі слід вписати у відповідне вікно номер транспортного засобу або серію та номер страхового поліса на задану дату, натиснути кнопку "Знайти" і отримати результат.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку (у тому числі на придбання авто) за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі