Про що питати роботодавця на співбесіді: поради Держслужби зайнятості

25.01.2021, 11:38
Про що питати роботодавця на співбесіді: поради Держслужби зайнятості - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Серед важливих питань – форма працевлаштування та соцпакет

На співбесіді варто не лише відповідати на питання, а й самому їх ставити. У Державній службі зайнятості порадили, про що краще питати роботодавця.

Важливі питання

Перш за все потенційного роботодавця варто запитати, яка форма працевлаштування пропонується. Це може бути трудовий договір або договір цивільно-правового характеру. Обидва варіанти законні, але обсяг гарантій за трудовим договором є ширшим.

Також важливо з'ясувати, які завдання необхідно виконувати на цій посаді. Адже вони можуть суттєво відрізнятися від того, чим людина займалася раніше.

Крім того, роботодавець має роз'яснити, чи передбачає посада періодичні відрядження, необхідність працювати понаднормово або у вихідні дні.

Варто також поцікавитися, чи пропонує компанія соцпакет і що в нього входить. Іноді різні пільги та бонуси, які пропонує роботодавець, наскільки привабливі, що на деякі негативні моменти працівник готовий "закрити очі".

Скільки безробітних в Україні

На 1 січня 2021 року на обліку в Державній службі зайнятості перебувало 459 000 безробітних.

Серед безробітних жінки становлять 56%, чоловіки – 44%. Університетський диплом мають 49% шукачів роботи, 34% закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% – загальноосвітню школу.

За віковими групами переважають безробітні 45-55 років (40%), молодь до 35 років (30%), люди 35-44 років (29%).

Де знайти інформацію щодо пошуку роботи

Пропозиції роботи оновлюються щодня на сайті Держслужби зайнятості www.dcz.gov.ua.

Інформацію щодо наявних вакансій також можна знайти у персональному кабінеті безробітного. Його можна створити на сайті цього відомства.

Створення персонального кабінету можливе лише за участі кар’єрного радника (це особа, яка допомагає безробітному та консультує його).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі