Чи потрібно погашати кредит у збанкрутілому банку: роз'яснення

06.05.2021, 15:19
Чи потрібно погашати кредит у збанкрутілому банку: роз
Фото: depositphotos.com

Позичальник, який продовжуватиме сумлінно обслуговувати боргові зобов’язання, збереже свою позитивну кредитну історію

У разі визнання того чи іншого банку неплатоспроможним та його переведення під управління Фонду гарантування вкладів фізосіб, позичальники цієї фінустанови повинні продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання. Про це йдеться у роз'ясненні ФГВФО.

Чому важливо продовжувати погашення кредиту

Кошти, що надходитимуть від погашення кредитів, неплатоспроможний банк спрямовуватиме на розрахунок зі своїми вкладниками та іншими кредиторами.

Позичальник, який продовжуватиме сумлінно обслуговувати боргові зобов’язання, збереже свою позитивну кредитну історію.

Крім того, позичальники, які мають іпотечні кредити в неплатоспроможних банках, можуть реструктурувати свої борги на вигідних умовах.

Розроблені Фондом умови реструктуризації є єдиними для позичальників усіх збанкрутілих банків. Претендувати на реструктуризацію можуть як сумлінні позичальники, які виконували зобов’язання за своїми кредитами, так і ті, хто з різних причин припинив обслуговувати свої борги.

Серед ключових моментів програми – перегляд черговості погашення кредитної заборгованості.

На період реструктуризації встановлюється така черговість погашення кредитної заборгованості:

1. Відсотки за користування кредитними коштами, нараховані відповідно до умов реструктуризації. Вони складатимуть 0,01% річних.

2. Комісійні винагороди, нараховані відповідно до умов реструктуризації (це лише 1 грн).

3. Тіло кредиту (основна заборгованість).

Основною умовою приєднання до цієї програми є сплата не менше 10% від суми кредитної заборгованості на момент звернення боржника з проханням про реструктуризацію.

Період реструктуризації не може перевищувати строк ліквідації банку. За умов продовження строків ліквідації банку період реструктуризації кредитної заборгованості може бути також продовжений.

Як правильно здійснювати платежі з погашення кредиту

У період, коли в неплатоспроможному банку працює тимчасова адміністрація, платежі з погашення кредиту необхідно здійснювати з використанням реквізитів банку, вказаних у кредитному договорі.

Після початку процедури ліквідації неплатоспроможного банку платежі з погашення кредиту необхідно здійснювати на спеціальний накопичувальний рахунок, що відкривається в НБУ.

Інфографіка: Фонд гарантування вкладів фізосіб

Інфографіка: Фонд гарантування вкладів фізосіб

Куди звертатися у разі виникнення питань

У разі виникнення питань у позичальника неплатоспроможного банку щодо погашення чи реструктуризації існуючої заборгованості можна звертатися до фахівців Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (контактну інформацію можна знайти за таким посиланням).

На 1 квітня 2021 року у реєстрі учасників Фонду гарантування вкладів нараховується 72 діючих банки. Триває ліквідація 47 неплатоспроможних банків, ліквідацію 50 фінустанов завершено.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі