Незаконне переоформлення житла. Як не стати жертвою шахраїв

29.06.2021, 17:03
Незаконне переоформлення житла. Як не стати жертвою шахраїв - Фото
Фото: depositphotos.com

Правоохоронці викрили держреєстратора, який незаконно переоформив квартиру з власника на іншу особу

В Україні нерідко трапляються випадки, коли державні реєстратори незаконно переоформляють нерухомість громадян на інших осіб. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.

Приклад подібного шахрайства

У Запоріжжі працівники кіберполіції викрили 51-річного держреєстратора, який незаконно переоформив квартиру жителя міста на іншу особу.

"Встановлено, що посадовець в інтересах третьої особи переоформив квартиру місцевого жителя. Рішення про зміну власника майна чоловік ухвалив на підставі підроблених документів", – йдеться у повідомленні.

Збитки, завдані потерпілому, сягають майже 900 000 грн. 

Фігуранту оголосили про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, вчинені особою, яка має право доступу до неї) та ч. 3 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги) Кримінального кодексу.

Правоохоронці завершили досудове розслідування, обвинувальний акт скеровано до суду.

Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як мінімізувати ризики шахрайства з нерухомістю

Щоб мінімізувати ризики шахрайства з нерухомістю, рекомендується:

- не передавати незнайомим особам копії правовстановлюючих документів на нерухомість та свої паспортні дані;

- необхідно обирати перевіреного нотаріуса, який не вступить в злочинну змову з шахраями;

- можна встановити заборону на реєстраційні дії зі своєю нерухомістю, тобто задіяти механізм іпотеки. Це можна зробити шляхом укладання у нотаріуса з будь-якою особою (наприклад, з найближчим родичем) договору позики, за яким власник нерухомості передає її в заставу. Одночасно підписується договір іпотеки і на цю нерухомість встановлюється обтяження;

- встановити sms-інформування. На сайті держреєстру нерухомості, а також на сайті opendatabot.ua доступний сервіс моніторингу будь-яких реєстраційних дій з об'єктами нерухомості.

У рамках цього сервісу можна отримувати сповіщення про подачу заяви на проведення реєстраційних дій з нерухомістю та про будь-які рішення, спрямовані на зміну статусу об'єкта.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі