Заборона на виїзд за кордон. Українців хочуть карати за несплату податків

10.09.2020, 10:40
Заборона на виїзд за кордон. Українців хочуть карати за несплату податків - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба ДПСУ

Українцям можуть заборонити виїзд за кордон за несплату не лише аліментів, але й податків

У Верховній Раді 8 вересня зареєстрований законопроект №4075, який передбачає введення заборони на виїзд за кордон для українців за несплату податків та зборів. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Автор проекту закону – депутатка від "Слуги народу" Дар'я Володіна.

Вона пропонує доповнити відповідною нормою статтю 6 закону "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України".

Йдеться про те, що право громадянина України на виїзд з країни може бути тимчасово обмежено у разі його ухилення від виконання покладених на нього судом зобов'язань зі сплати не тільки аліментів, але й податків, зборів, єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Заборона на виїзд буде діяти до погашення відповідної заборгованості.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що прийняття документу сприятиме підвищенню відповідальності платників податків, а також стимулюватиме їх до своєчасного виконання фінансових зобов'язань.

Після того, як даний проект закону зареєстрували у Раді 8 вересня, вже 9 вересня його направили на розгляд профільного парламентського комітету.

  • У червні було проведено опитування, за результатами якого з'ясувалося, що українці вважають однією з головних проблем брак грошей.

  • Також у червні у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3613, що передбачає введення заборони на виїзд за кордон для боржників по оплаті житлово-комунальних послуг.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі