Несправжні учасники Фонду гарантування вкладів. Як відрізнити шахраїв

09.11.2020, 11:25
Несправжні учасники Фонду гарантування вкладів. Як відрізнити шахраїв - Фото
Фото: depositphotos.com

Дедалі частіше шахраї прикриваються підробними свідоцтвами учасників Фонду гарантування вкладів

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб попереджають українців, що недобросовісні фінансові компанії все частіше вводять в оману своїх клієнтів, публікуючи на сайтах підроблені скан-копії свідоцтв учасників Фонду. Про це повідомляється на Facebook-сторінці ФГВФО.

"Цього року Фонд виявив у мережі Інтернет сайти низки недобросовісних фінансових компаній, що вводять в оману своїх клієнтів, публікуючи підроблені скан-копії документів, серед яких і свідоцтва учасників Фонду. Про всі виявлені випадки такого шахрайства ми повідомляли раніше", – зазначається у повідомленні.

Як перевірити, чи є справжнім свідоцтво учасника Фонду

У Фонді підкреслюють, що згідно з чинним законодавством, учасниками ФГВФО можуть бути виключно банки (зараз не є учасником Фонду лише Ощадбанк).

Актуальний перелік банків-учасників ФГВФО доступний на сайті Фонду.

Будь-які інші фінустанови не мають законного права називати себе учасниками Фонду гарантування вкладів.

Крім того, потрібно звертати увагу на номер свідоцтва та дату його видачі. За допомогою цих даних на сайті Фонду у розділі "Учасники Фонду" можна перевірити, чи належить це свідоцтво установі, що його опублікувала.

Що означає свідоцтво Фонду для користувачів фінансових послуг

Якщо банк має свідоцтво учасника Фонду, для його клієнтів це означає, що кошти, які вони триматимуть на картковому рахунку чи депозиті, підпадають під гарантії Фонду.

Тобто у разі банкрутства банку вкладник отримає від Фонду відшкодування в межах гарантованої суми (до 200 000 грн).

Скільки зараз учасників Фонду

На 1 листопада учасниками Фонду гарантування були 73 з 74 українських банків. Не є учасником Фонду лише державний Ощадбанк.

Однак на початку вересня нинішнього року Рада з фінансової стабільності схвалила входження Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів з 1 січня 2021.

Зараз депозити вкладників Ощадбанку гарантовані державою в повному обсязі, тобто на 100% незалежно від суми. Після приєднання до ФГВФО розмір гарантованої суми для нових вкладників складатиме 200 000 грн.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі