Порятунок 13 000 інвесторів Укрбуду. Хто допоможе добудувати житло

20.08.2020, 10:35
Порятунок 13 000 інвесторів Укрбуду. Хто допоможе добудувати житло - Фото
Один з недобудованих об'єктів Укрбуду (фото: Київміськбуд)

Державна іпотечна установа фінансово підтримає Київміськбуд для добудови незавершених об'єктів Укрбуду

Холдингова компанія Київміськбуд підписала меморандум з Державною іпотечною установою про фінансування добудови об'єктів Укрбуду на суму близько 2 млрд грн. Про це повідомив президент Київміськбуду Ігор Кушнір в інтерв'ю виданню Mind.

"Ми з фахівцями ДІУ розробили алгоритм дій, згідно з яким вони можуть викупити у нас квартири на 2 млрд грн. Цих грошей вистачить на добудову всіх об'єктів. Підписали відповідний меморандум", — сказав топ-менеджер.

До цього Київміськбуд добудовував об'єкти Укрбуду за рахунок власних фінансових резервів.

"Під кожен майданчик у нас сформовані фінансові резерви, які дорівнюють кошторисній вартості будівництва. Тому Київміськбуд у будь-якому випадку завершить свої об'єкти ... Немає жодного об'єкта, який би холдинг не  завершив", — зазначив Кушнір.

Скільки об'єктів Укрбуду вже прийняв Київміськбуд

Київміськбуд вже прийняв 13 об'єктів Укрбуду: ЖК "Пектораль", "Новомостицький", "Сонячна рів'єра", "Харківський", "Гармонія", "Кирилівський гай", "Академ Парк", "Гвардійський", "Шевченківський", Freedом, Lake House, Twin House та Urban Park.

З них три — "Сонячна Рів'єра", "Пектораль" (перша та друга секції), а також "Новомостицький" — вже введені в експлуатацію.

За словами Ігоря Кушніра, до кінця нинішнього року (або навіть до середини осені) Київміськбуд прийме всі недобудовані об'єкти Укрбуду. Їх налічується 22, тобто залишилося прийняти ще 9 комплексів.

Скільки грошей не вистачало для добудови об'єктів Укрбуду

Аудит, проведений після краху Укрбуду, показав, що загальна сума, необхідна для завершення всіх об'єктів цієї корпорації, становить 8,45 млрд грн. З них непроданої нерухомості та доплат залишається на 6,36 млрд грн, а дефіцит складає близько 2,1 млрд грн.

Кількість інвесторів Укрбуду, які постраждали від краху компанії, становить близько 13 тисяч осіб (а з урахуванням членів їх сімей — близько 40 тис. осіб).

19 серпня Київміськбуд повідомив про відновлення будівельних робіт ще на шести раніше прийнятих об'єктах корпорації Укрбуд. Йдеться про житлові комплекси "Кирилівський гай", "Гвардійський", Freedом, Lake House, Twin House, Urban park.

Крім об'єктів Укрбуду, Київміськбуд зараз веде будівництво 20 власних житлових комплексів.

  • В кінці 2019 року корпорація Укрбуд зупинила роботи на своїх об'єктах. Недобудованими на той момент залишалися 26 об'єктів, однак деякі з них змогли завершити партнери Укрбуду.

  • В середині грудня 2019 року президент Володимир Зеленський заявив про те, що об'єкти Укрбуду добудує Київміськбуд.

  • У липні портал столичної нерухомості 100realty.ua підготував аналітику щодо вартості житла у столиці за районами та розмірами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі