Зупинений через наплив покупців монет інтернет-магазин НБУ відновив роботу

10.03.2021, 12:44
Зупинений через наплив покупців монет інтернет-магазин НБУ відновив роботу - Фото
Фото: depositphotos.com

Інтернет-магазин Національного банку з продажу монет розпочав роботу з 4 січня, а вже 11 січня не витримав напливу покупців

Національний банк відновив у повному обсязі роботу інтернет-магазину з продажу пам’ятних монет, який працював в обмеженому режимі близько двох місяців. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

"Робота інтернет-магазину пам’ятних монет відновлена. Ми оптимізували сайт, провели необхідні технічні налаштування, тож відсьогодні він працює у повному обсязі за посиланням https://coins.bank.gov.ua", – йдеться у повідомленні.

Коли почав працювати та призупинив роботу інтернет-магазин

Інтернет-магазин Національного банку з продажу нумізматичної продукції розпочав роботу з 4 січня.

Але вже 11 січня у Нацбанку заявили, що магазин не витримав напливу покупців пам'ятних монет і призупинив роботу.

"Ажіотаж у перший день роботи сайту перевищив наші прогнози у декілька разів. Ми взяли до уваги ваші зауваження й оперативно доопрацьовуємо інтернет-магазин. Наразі на ньому не можна зробити замовлення. Незабаром він працюватиме", – пообіцяли тоді у Нацбанку.

Відновлення роботи магазину

Для повного відновлення роботи магазину здійснений його перехід на потужніші сервери. Протягом останніх двох місяців інтернет-магазин працював лише в обмеженому режимі.

"Та навіть у цей період, за два місяці, через інтернет-магазин було оформлено майже шість тисяч замовлень на понад 5 млн грн", – повідомляють в НБУ.

Найбільше користувачів сайту – з України. Лідерство тримають Київ (50,9%), Львівська (6%), Дніпропетровська (5,9%), Харківська (5,1%) та Київська області (4,3%).

Сайт також відвідували користувачі з США, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади, Великобританії, Нідерландів.

Що саме продає НБУ в інтернет-магазині

НБУ продає пам’ятні монети та сувенірну продукцію Банкнотно-монетного двору.

Пам‘ятні монети мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна вища за їхню номінальну вартість.

НБУ також випускає різні нумізматичні сувеніри: медалі, імітацію банкнот у сріблі, набори обігових та розмінних монет, пам‘ятні банкноти, нерозрізані аркуші банкнот.

Тепер асортимент магазину збільшився і періодично поповнюватиметься залежно від наявних обсягів, щоб задовольнити потреби ширшого кола клієнтів.

Крім продукції попередніх років випуску, пропонуватиметься й нова, випущена в обіг у 2021 році.

"Якщо у вас виникають запитання щодо замовлення або роботи інтернет-магазину, ви можете зателефонувати за номером 0 800 505 240 або написати на [email protected]", – йдеться у повідомленні.

До запровадження можливості купити пам‘ятні монети онлайн їх можна було придбати безпосередньо в НБУ та через банки-дистриб’ютори (Ощадбанк, Укргазбанк, ТАСкомбанк, Радабанк). Така можливість зберігається і надалі.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі