Не тільки відсотки. За якими критеріями вибирати депозит

23.11.2020, 12:50
Не тільки відсотки. За якими критеріями вибирати депозит - Фото
Фото: depositphotos.com

При виборі банківського депозиту варто враховувати не лише запропоновану відсоткову ставку

У разі ухвалення рішення про відкриття банківського депозиту варто ретельно проаналізувати пропозиції банків та враховувати не лише розмір відсоткової ставки. Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Відсотки, які пропонує банк, – це далеко не єдиний критерій, на який варто звертати увагу, оскільки зараз цей показник майже не відрізняється у різних банках", – зазначають у Фонді.

На що звертати увагу

Аналізуючи умови розміщення коштів, варто звернути увагу на те, чи є у банку обмеження щодо мінімальної та максимальної суми вкладу, на строковість депозиту, можливість його поповнення, терміни виплати нарахованих відсотків (наприклад, щомісяця чи після завершення строку розміщення), можливість дострокового повернення тощо.

Потрібно обов’язково перевірити, хто є сторонами договору. Це мають бути вкладник та банк.

"Якщо вам пропонують виступити "інвестором", "клієнтом фінансової компанії" чи "страхувальником", то кошти, внесені за таким договором, Фонд не гарантує", – підкреслюють у ФГВФО.

Потрібно обов’язково уточнити у працівника банку під час відкриття рахунку, чи підпадатиме цей вклад під гарантії Фонду.

Працівник банку має надати довідку про систему гарантування вкладів фізичних осіб, ознайомлення з якою клієнт засвідчує власним підписом.

Також на вимогу клієнта банк повинен надати прогнозований розрахунок доходів і витрат (нараховані відсотки, утримані податки та збори тощо).

Що робити, якщо банк не виконує такі вимоги

Якщо банк порушує ці або інші вимоги Інструкції про порядок здійснення Фондом гарантування вкладів захисту прав та інтересів вкладників (https://bit.ly/2Hixyt3), громадянин може звернутися до відділу захисту прав вкладників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб електронною поштою: [email protected]

Як гарантуються вклади

У разі визнання банку неплатоспроможним кошти за вкладами фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців відшкодовуються Фондом гарантування вкладів. Максимальна сума відшкодування одній особі в одному банку (незалежно від кількості вкладів) – 200 000 гривень.

Вкладом вважаються не тільки депозити, а й карткові рахунки, на які вкладник отримує зарплату, пенсію, стипендію та інші виплати.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі