З 1 серпня отримати готівку в касі магазину чи ресторану стане простіше

19.05.2020, 09:31
З 1 серпня отримати готівку в касі магазину чи ресторану стане простіше - Фото
Фото: depositphotos.com

НБУ удосконалив порядок отримання готівки з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, які застосовують РРО

Національний банк України з 1 серпня спростив для держателів платіжних карток процедуру отримання готівки з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг. Це можливо у закладах, що застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО) з відповідною реєстрацією, повідомили у прес-службі Нацбанка. Регулятор удосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій. 

“Така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом”, - стверджують в НБУ.

Також Нацбанк дозволив суб’єктам господарювання поряд з паперовими застосовувати електронні розрахункові документи та електронні фіскальні звітні чеки. Таке рішення ухвалено відповідно до норм Закону про РРО. 

Крім того, НБУ розширив можливості суб'єктів господарювання з переказу готівкових гривень через фінансові установи, які отримали відповідну ліцензію НБУ. Норма запрацює з 1 липня 2020 року.

Ці зміни містяться у постанові правління НБУ від 7 травня 2020 №59 "Про затвердження змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні". Документ набере чинності 25 травня, через 10 днів після його офіційного опублікування.

  • Національний банк у зв'язку з карантином відтермінував до 1 серпня застосування бізнесом програмних РРО, в тому числі для валютно-обмінних операцій.

  • Нагадаємо, що постанову, яка дозволяє власникам платіжних карток знімати з них готівку в касах магазинів і закладів харчування та послуг, НБУ розробив у листопаді 2019 року.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі