НБУ проаналізував вплив карантину: вклади у плюсі, кредити – ні

19.06.2020, 16:39
НБУ проаналізував вплив карантину: вклади у плюсі, кредити – ні - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Депозити у гривні зростають, а попит на кредити відновлюється дуже повільно

Національний банк проаналізував ситуацію на депозитному та кредитному ринках. Детальний аналіз опубліковано у щотижневому звіті регулятора від 17 червня.

Депозити

За минулий тиждень (9-12 червня) обсяги строкових депозитів в гривні зросли на 400 млн грн, або на 0,3%, а валютні вклади, навпаки, продовжують зменшуватися. За вказаний тиждень відтік вкладів, номінованих в іноземній валюті, дорівнював $ 16,7 млн, або 0,3%.

депозити

Найактивніше українці розміщують кошти на поточних рахунках. Це дозволяє оперативно користуватися грошима та за необхідності переводити їх в іншу валюту.

Зміни у гривневих рахунках населення з 12 травня по 12 червня 2020 року

(bank.gov.ua)

Зміни у строкових депозитах та депозитних сертифікатах з 12 травня по 12 червня 2020 року

(bank.gov.ua)

Карантин не налякав вкладників

Під час попередніх фінансових криз 2008 і 2014 років люди активніше забирали гроші з рахунків та вкладів, створюючи тим самим значний відтік коштів з банків, про що свідчить інфографіка нижче. А от цьогорічний карантин практично не вплинув на накопичення українців.

Натисніть, щоб збільшити:

попит на споживчі кредити відновлюється нерівномірно

Ставки знижуються, вклади зростають

Зростання коштів на депозитах відбувається попри зниження процентних ставок. Якщо на початку року ставки за гривневими 3-місячними депозитами становили 14-15% річних, то тепер вони коливаються у діапазоні 10-11% річних, що підтверджують також слова Олега Чурія, заступника голови Нацбанку. У валютному сегменті дохідність знизилася майже вдвічі: з 1,6% річних на початку року до 0,9% річних на середину червня.

Кредити

Попит на споживчі кредити відновлюється, але нерівномірно. Аналіз НБУ свідчить, що активізація пошукових запитів та візитів на сайти банків і небанківських фінансових установ (ломбардів, кредитних компаній тощо) почалася зі середини травня.

Кількість гривневих кредитів, виданих населенню за останній місяць, зросла, хоча досі залишається нижчою, ніж до карантину.

Кредитування бізнесу також зменшилося. Зниження валового обсягу виданих кредитів у гривні триває ще з моменту введення карантину (тобто з 17 березня).

строкові гривневі депозити зростають
  • У січні банки почали знижувати депозитні ставки, збереглася ця тенденція і впродовж наступних місяців.
  • 1 лютого уряд схвалив запуск програми доступних кредитів для бізнесу "5-7-9%". 28 травня за цією програмою було видано перший кредит.
  • 25 травня регулятор заявив, що цього року банки не планують літні бонуси на депозити.
  • 18 червня у НБУ розповіли про дешеві кредити та терміни очікування іпотеки під 10%.

Рекомендуємо прочитати: На що звертати увагу при відкритті депозитів: поради від НБУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі