Банківська реклама: Має бути достовірною з 1 вересня

18.05.2020, 13:43
Банківська реклама: Має бути достовірною з 1 вересня - Фото
Фото: depositphotos.com

Через карантин НБУ відтермінував вимоги до розкриття банками в рекламі інформації про споживчі кредити та депозити

Національний банк України дав банкам додатковий час для розкриття ними у рекламі інформації про споживчі кредити та депозити, а також до розкриття інформації про фінансові послуги на вебсайтах банків, повідомили в НБУ. 

Нові вимоги запрацюють тільки з 1 вересня, а не з 2 червня, як було заплановано раніше, оскільки регулятор вважає, що в умовах карантинних обмежень деякі вимоги банкам виконати складно. 

Як уточнили в НБУ, з 1 вересня банківська реклама повинна містити основні умови отримання кредиту чи розміщення депозиту. У рекламі кредитів повинна бути зазначена реальна річна процентна ставка, максимальна сума кредиту та його термін. У рекламі депозиту – процентна ставка, термін вкладу, валюта та мінімальна сума. Також реклама фінансових послуг не повинна ускладнювати візуальне сприйняття інформації.

На банківських вебсайтах запрацюють калькулятори для розрахунку витрат за користування споживчим кредитом чи доходів від розміщення коштів на депозит. На своїх сайтах банки також повинні розкрити повну, достовірну та актуальну інформацію про послуги, їх повну вартість для споживача, умови отримання та ризики. 

Для кредиту потрібно розкрити, зокрема, повну річну процентну ставку, загальні витрати споживача (включаючи не лише проценти, але й комісії банку, а також платежі за супутніми та додатковими послугами за їх наявності), періодичність виплати тіла кредиту, процентів та комісій, а також штрафи та пеню у випадку прострочення платежів. 

Для депозиту потрібно вказати процентну річну ставку, термін вкладу, умови дострокового зняття, платежі за додаткові та супутні послуги банку тощо. 

Усі примітки та уточнення мають бути прописані однаковим за розміром і кольором  шрифтом, що й умови надання послуги. 

Дотримання банками вимог до розкриття інформації в рекламі та на вебсайтах контролюватиме управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі