НБУ: нові вимоги до ідентифікації не зупинять платежі

16.04.2020, 17:19
НБУ: нові вимоги до ідентифікації не зупинять платежі - Фото
фото: Юлія Березовська, прес-центр НБУ

Вимоги щодо ідентифікації платників під час переказу коштів не вплинуть на сплату послуг, штрафів чи податків

Декілька засобів масової інформації розповсюдили неправдиві повідомлення про зупинення платіжних систем з 28 квітня - що здійснити грошові перекази, оплату комуналки, інших послуг чи товарів буде нібито неможливо. Це не відповідає дійсності, повідомляють в НБУ. Нові вимоги до ідентифікації платників не торкнуться більшості платежів.

“З 28 квітня 2020 року встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника та одержувача, що повинна супроводжувати переказ коштів. За оцінками НБУ, це не матиме суттєвого впливу на переважну більшість операцій із переказу коштів”, - наголошують у Нацбанку.

28 квітня набере чинності закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, який передбачає дві основні вимоги:

- здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;

- супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та одержувача.

Водночас вимоги цього закону не поширюються на:

- сплату житлово-комунальних послуг, податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);

- сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;

- перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);

- всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;

- зняття коштів з власного рахунку.

НБУ наголошує, що сплата комунальних послуг є низько ризиковою операцією, яка потребує мінімальної уваги і спрощених заходів ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів. Регулятор розіслав банкам відповідні роз'яснення і порекомендував їм підготувати свої системи до нових норм закону.

  • У НБУ підбили підсумки першого карантинного місяця: ліквідність банків зараз складає більше за 200 млрд грн. Цієї суми достатньо, щоб впоратися з підвищеним попитом на зняття коштів.

  • З 28 квітня банки будуть проводити ідентифікацію та верифікацію клієнтів без їхньої особистої присутності у відділенні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі