НБУ виключив з реєстру фінустанов три страхові компанії

14.07.2021, 17:42
НБУ виключив з реєстру фінустанов три страхові компанії - Фото
Фото: depositphotos.com

З державного реєстру фінустанов регулятор виключив страховиків "Альянс-Гарант", "Теком-Життя" та "Капітал-Страхування"

Національний банк 9 липня виключив страхові компанії "Альянс-Гарант", "Теком-Життя" та "Капітал-Страхування" з державного реєстру фінансових установ на підставі їх власних заяв. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Ситуація з СК "Альянс-Гарант"

Страхова компанія "Альянс-Гарант" мала 21 ліцензію на добровільні та обов’язкові види страхування. Всі ці ліцензії регулятор анулював за заявою страховика.

Ця СК порушувала обов’язкові фінансові нормативи, тому Національний банк 21 квітня застосував до неї захід впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій.

Також страховик не подав до НБУ звітність за перший квартал 2021 року. У результаті регулятор зобов’язав вжити заходів для усунення порушення та його причин до 6 липня. Однак до цієї дати страхова компанія не виконала вимоги регулятора та не усунула порушення.

СК "Альянс-Гарант" займалася добровільним страхуванням кредитів та обов’язковим авіаційним страхуванням у сфері цивільної авіації. За інформацією компанії, на 9 червня вона не має діючих договорів страхування/перестрахування та невиконаних чи прострочених зобов’язань перед страхувальниками (вигодонабувачами).

Обсяг страхових премій компанії на кінець 2020 року становив 217,7 млн грн, а вартість активів – 58,9 млн грн.

Ситуація з СК "Теком-Життя"

Страхова компанія "Теком-Життя" мала одну ліцензію на здійснення страхування життя, яка була анульована регулятором.

Обсяг страхових премій компанії на 31 березня 2021 року становив 0,06 млн грн, а вартість активів – 59,39 млн грн.

Частину договорів страхування життя та страхових резервів за ними СК "Теком-Життя" передала страховій компанії "Форте Лайф".

Також у компанії "Теком-Життя" повідомили, що страховик на 17 червня 2021 року не має зобов’язань за договорами страхування життя та перестрахування, чинних договорів страхування життя/перестрахування та невиконаних чи прострочених зобов’язань перед страхувальниками (вигодонабувачами).

Ситуація з СК "Капітал-Страхування"

Страхова компанія "Капітал-Страхування" мала 12 ліцензій на провадження діяльності з надання послуг у сфері страхування. Усі ліцензії на підставі заяви страховика анульовано 28 травня.

Майже 88% у портфелі страховика займали такі види страхування: фінансових ризиків, страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ, майна, вантажів та багажу, а також медичне страхування.

Обсяг страхових премій компанії на кінець 2020 року становив 122,5 млн грн. Частка ринку компанії за страховими преміями за ризиковими видами страхування становила 1% від загального обсягу. 

Компанія також повідомила, що не має прострочених зобов’язань перед страхувальниками (вигодонабувачами).

Інші рішення регулятора

Національний банк 9 липня також виключив із державного реєстру фінустанов ломбард "Аметист Малтиз і компанія", кредитну спілку "Нафтогазкредит" та ТОВ "ФК "Алькор" на підставі їх власних заяв.

Вищевказаний ломбард мав ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Таку ліцензію регулятор анулював 18 червня цього року.

Кредитна спілка "Нафтогазкредит" мала ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту. Ліцензію анульовано 9 липня за заявою кредитної спілки. У цієї кредитної спілки були відсутні зобов’язання перед її членами у вигляді внесків (вкладів) на депозитні рахунки. Водночас інші зобов’язання спілки становили 269 000 грн, а активи – 3,2 млн грн (частка від обсягу ринку кредитних спілок – 0,14%).

ТОВ "ФК "Алькор" мало чотири ліцензії – на надання послуг з факторингу, на надання послуг з фінансового лізингу, на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій. Ліцензію компанії на надання гарантій було анульовано 30 квітня цього року, а решту ліцензій – 11 червня.

Після відкликання ліцензій будь-яка фінустанова позбавляється права здійснювати діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінустанову від необхідності виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити чинні ліцензії можна на сайті Національного банку: небанківської фінустанови – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням.

Скільки небанківських фінустанов та банків в Україні

У червні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 1963 до 1946, а кількість банків залишилася незмінною (73).

Упродовж червня одночасно з виключенням 23 учасників небанківського ринку НБУ зареєстрував шість нових гравців.

Були виключені з реєстрів сім фінансових компаній, три лізингові компанії, одна кредитна спілка, десять страхових компаній та два ломбарди. А зареєстрував регулятор шість нових фінансових компаній.

На початок липня небанківський ринок складався з:

- 162 ризикових (non-life) та 19 лайфових (страхування життя) страхових компаній;

- 287 ломбардів;

- 308 кредитних спілок;

- 138 лізингових компаній;

- 971 фінансової компанії;

- 61 страхового брокера.

На платіжному ринку працює 37 платіжних систем, створених резидентами, а також 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі