НБУ ініціює створення в Україні Cпеціалізованого фінансового суду

10.02.2021, 11:32
НБУ ініціює створення в Україні Cпеціалізованого фінансового суду - Фото
Фото: depositphotos.com

У Нацбанку вважають, що від створення такого суду виграють усі учасники фінансового ринку

Національний банк пропонує створити в Україні Спеціалізований фінансовий суд для розгляду спорів у сфері фінансових послуг. Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко під час виступу на VII Legal Banking Forum.

"У нас сьогодні значна перевантаженість судів, є прогалини щодо кваліфікації суддів з питань, що стосуються фінансових послуг. Тому НБУ вийшов з ініціативою…створення в Україні Спеціалізованого фінансового суду. Зараз ми обговорюємо його створення. Це тільки початок процесу", – зазначив він.

За словами Шевченка, вже відбулися попередні консультації з іноземними партнерами, у тому числі з Міжнародним валютним фондом.

У якості прикладів подібного досвіду голова НБУ назвав створення в країні Антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

У Нацбанку вважають, що від створення Спеціалізованого фінансового суду виграють всі учасники фінансового ринку, у першу чергу – банківська система.

"Кредитний портфель банківської системи України становить більш ніж 1 трлн грн. Це показник, який варто захищати", – додав Шевченко.

Серед важливих переваг створення Спеціалізованого фінансового суду голова НБУ назвав:

- наявність професійного судочинства, яке передбачатиме високу кваліфікацію суддів та спеціалізовані знання щодо тонкощів відносин у сфері надання фінансових послуг. Це дозволить учасникам суперечок розраховувати на ефективне та швидке правосуддя;

- обмеження підсудності судів загальної юрисдикції для фінансових спорів дозволить ліквідувати ризики зловживань, коли районні суди використовуються недобросовісними позичальниками для вирішення спорів на мільярди гривень;

- банки почнуть активніше видавати кредити та зменшувати вартість закладених ризиків. Це означає, що діючі відсоткові ставки знижуватимуться (оскільки банки враховують ризики неповернення кредитів під час формування відсоткових ставок);

- позичальники та інвестори відчують більшу привабливість користування фінпослугами в Україні.

"Хорошим є не тільки те середовище, де вміють позбавлятися від непрацюючих кредитів, але й те, де нові непрацюючі кредити не з'являються. Тому нам потрібне комплексне вирішення таких питань…Як захистити кредиторів та позичальників, як захистити інвесторів, активи та банківський сектор", – сказав Шевченко.

За його словами, для створення Спеціалізованого фінансового суду необхідною буде спільна робота Нацбанку, банків, бізнесу та державних органів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі