Отримання субсидій. Українцям радять інформувати про вибір нових постачальників газу

04.09.2020, 16:30
Отримання субсидій. Українцям радять інформувати про вибір нових постачальників газу - Фото
Фото: pixabay.com

Одержувачі субсидій зобов'язані інформувати органи соцзахисту про вибір нових постачальників природного газу

У зв'язку з відкриттям ринку природного газу для побутових споживачів отримувачам субсидій необхідно інформувати органи соцзахисту про вибір нового постачальника палива. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

У чому суть змін на ринку природного газу

З 1 серпня в Україні почав функціонувати ринок газу для населення. Тепер громадяни можуть самостійно обирати постачальника палива в залежності від ціни та якості сервісу.

При цьому ціни на газ стають ринковими і не встановлюватимуться державою на пільговому рівні на той чи інший період.

Ціни на газ і для промисловості, і для населення тепер в залежності від ситуації на ринку можуть істотно зростати або знижуватися.

Чому важливо інформувати органи соцзахисту про зміну постачальника газу

Для розрахунку розміру житлових субсидій органи соцзахисту населення щомісяця отримують від виконавців відомості про надання житлово-комунальних послуг та про ціни (тарифи) на такі послуги.

Ці відомості надходять до органів соцзахисту на підставі інформації від одержувачів житлових субсидій про перелік одержаних ними житлово-комунальних послуг, а також про підприємства – постачальників цих послуг (назва підприємства, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку і так далі).

"Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний і правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг", – зазначають у Мінсоцполітики.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Станом на кінець липня 2020 року  2,934 млн домогосподарств отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні. Це на 1,5% більше, ніж у червні (2,892 млн домогосподарств).

Середній розмір субсидії у липні склав 256,73 грн, що на 4,1% менше, ніж у червні (267,78 грн).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі