Призначення субсидій. Куди звертатися і за який період враховуються доходи сім'ї

18.06.2021, 14:37
Призначення субсидій. Куди звертатися і за який період враховуються доходи сім
Фото: depositphotos.com

У разі подання заяви на отримання субсидії в будь-який місяць з травня до вересня 2021 року, житлова субсидія буде призначена з травня

З 1 травня змінилися умови надання житлових субсидій в Україні, тому у Міністерстві соціальної політики роз'яснили, куди саме звертатися для отримання такої допомоги та за який період враховуватимуться доходи сім'ї. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Послідовність дій

Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні, перш за все має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (або фактичного проживання).

У паперовому вигляді заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадовими особами Центру надання адміністративних послуг. Вони передають такі заяви протягом трьох робочих днів з дати надходження відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Крім того, документи для оформлення субсидії можна подати онлайн. Для цього потрібно перейти за посиланням "Оформлення субсидії онлайн" на сторінці https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html.

Чи буде переоформлення субсидії автоматичним, без звернення

Постанова Кабінету Міністрів №505 від 19 травня 2021 року передбачає, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без додаткових звернень.

Однак це не стосується таких категорій громадян:

- осіб, яким житлова субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі;

- осіб, яким субсидія була призначена за фактичним місцем проживання (тобто осіб, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму);

- індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

- внутрішньо переміщених осіб;

- громадян, яким субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Такі категорії субсидіантів мають додатково звернутися до вищевказаних структур для переоформлення допомоги.

У разі подання заяви з необхідними документами в будь-який місяць з травня до вересня 2021 року, призначення житлової субсидії відбуватиметься з травня 2021 року.

За який період враховуватимуться доходи

Якщо житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону, то для розрахунку її розміру враховуватимуть середньомісячний сукупний дохід членів сім'ї за перший та другий квартали поточного календарного року, а якщо з неопалювального сезону (травень), то за третій та четвертий квартали попереднього календарного року.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі