Чи позбавлять субсидії при боргах за комуналку. У Мінсоцполітики роз'яснили ситуацію

03.09.2020, 10:30
Чи позбавлять субсидії при боргах за комуналку. У Мінсоцполітики роз
Фото: depositphotos.com

Одержувачі субсидій можуть позбутися такої допомоги в готівковій формі в разі появи заборгованості за комунальні послуги

Одержувачі субсидій, у яких з'явилася заборгованість по оплаті комунальних послуг, можуть втратити монетизовану субсидію, яка виплачується готівкою. Про це повідомив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Таким чином, гроші отримуватиме не пільговик, а підприємство-постачальник послуги.

Як регулюється виплата субсидій при наявності заборгованості за комунальні послуги

Постановою №373 від 17 квітня 2019 року Кабмін запровадив можливість отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг як в безготівковій, так і в готівковій формі.

Цей документ передбачає, що в разі появи у особи, яка отримує субсидію в готівковій формі, заборгованості по оплаті комунальних послуг на суму понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 х 20 = 340 грн), виплата пільги з наступного місяця здійснюється в безготівковій формі.

"Якщо з'явилася прострочена заборгованість – ухвалюється рішення про переведення пільги в безготівкову форму. Якщо заявник погасить свою заборгованість (за комунальні послуги), він може звернутися із заявою та повернути готівкову форму виплати субсидії", – сказав Віталій Музиченко.

Скільки одержувачів субсидій в Україні

Станом на липень 2020 року 2,934 млн домогосподарств отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні. Це на 1,5% більше, ніж у червні (2,892 млн домогосподарств).

Середній розмір субсидії в липні склав 256,73 грн, що на 4,1% менше, ніж у червні (267,78 грн).

Чи багатьом з тих, хто звернувся за субсидіями, призначають допомогу

У липні за субсидіями звернулися 30 613 домогосподарств, а призначили субсидії для 17 253 домогосподарств (56% з тих, що звернулися).

У червні за такою допомогою звернулися 48 203 домогосподарства, а отримали позитивні рішення про призначення субсидій 29 503 домогосподарства (61%).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі