Пенсійний калькулятор. Як користуватися та чи потрібен цифровий підпис

21.09.2020, 17:15
Пенсійний калькулятор. Як користуватися та чи потрібен цифровий підпис - Фото
Фото: pixabay.com

Для користування послугою "Пенсійний калькулятор" українцям необхідно мати електронний підпис

У Пенсійному фонді пояснили українцям, як користуватися послугою "Пенсійний калькулятор", яка дозволяє розрахувати розмір майбутньої пенсії. Про це повідомляється на сайті ПФ.

Що таке пенсійний калькулятор

Пенсійний калькулятор – це послуга для розрахунку розміру майбутньої пенсії. Доступна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua/).

Отримати доступ до сервісу можна з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Як працює сервіс

Для розрахунку страхового стажу та зарплати використовуються дані, які містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду.

Для обліку періодів трудової діяльності користувачі можуть самостійно вводити відповідні дані.

За результатами розрахунку користувач отримує інформацію щодо розміру пенсії та протокол про складові, які використовувалися для проведення розрахунків.

Сервіс не містить даних про можливе підвищення середньої зарплати та можливу ​​динаміку інфляції в Україні, тому дозволяє оцінити майбутній розмір пенсії лише на момент проведення розрахунків.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Вони доступні для перегляду в будь-який час.

Скільки українців скористалися сервісом

Цим сервісом уже скористалися 291 300 українців. В особистих кабінетах користувачів збережені розрахунки, які стосуються 142 400 майбутніх пенсій.

  • У серпні стало відомо, як зміниться мінімальна пенсія після підвищення мінімальної зарплати.

  • 16 вересня Кабмін ухвалив постанову, яка передбачає введення з 1 липня 2021 року доплат до пенсій (по 400 грн на місяць) для осіб від 75 до 80 років.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі