Національний банк заохочує до реструктуризації банківських кредитів

27.03.2020, 11:46
Національний банк заохочує до реструктуризації банківських кредитів  - Фото
Фото: depositphotos.com

Якщо у вас виникли труднощі з погашенням кредиту, зумовлені пандемією COVID-19, не зволікайте зі зверненням до свого банку

Національний банк рекомендував банкам поінформувати клієнтів про можливість реструктуризації кредитів, але ініціювати її можуть і самі клієнти. Для цього їм не треба йти до відділень  – порядок надання документів через дистанційні канали обслуговування банки можуть визначити самі.

На думку Нацбанку, позичальники повинні розраховувати щонайменше на звільнення від повернення за графіком основної суми кредиту як мінімум на період дії карантину та інших обмежень через пандемію. Відповідно, термін виплати кредиту може подовжуватися. НБУ пропонує при реструктуризаціях базуватися на припущенні, що клієнти, які потрапили у скрутне фінансове становище, відновлять платоспроможність не раніше 3-го кварталу 2020 року.

З огляду на специфіку ситуації регулятор запропонував банкам застосовувати навіть виняткові інструменти реструктуризації з переліку, визначеного відповідною постановою НБУ, - наприклад, новий графік платежів для вже простроченого боргу та залишку заборгованості. У тому числі для того, щоб населення могло підтримувати рівень споживання. Водночас реструктуризація не повинна призводити до підвищення ефективної процентної ставки.

Регулятор ухвалив значні послаблення для банків, щоб вони могли піти назустріч клієнтам: знизив вимоги (зокрема ті, які стосуються визнання дефолтів), що сприятиме збереженню банками достатнього рівня капіталу в умовах масових реструктуризацій.

Банки почали реагувати на рекомендації. У великих державних банках вже запропонували кредитні канікули малому та середньому бізнесу. Нові умови погашення кредитів обіцяють надіслати позичальникам особисто.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі