В обігу з’явилася монета номіналом 10 грн

03.06.2020, 11:57
В обігу з’явилася монета номіналом 10 грн - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Поступово вона повністю замінить в обігу 10-гривневі банкноти

Сьогодні, 3 червня, Національний банк увів в обіг монети номіналом 10 грн. Згодом вони мають повністю замінити 10-гривневі банкноти, які поступово вилучатимуться з обігу, повідомляє НБУ.

Першу партію з понад 50 млн монет вже направили у регіони, відсьогодні ними можна користуватися. Спеціально міняти купюри на монети не потрібно – за деякий час 10-гривневі банкноти зникнуть самі, внаслідок «природного зношування», підкреслюють в НБУ. 

На реверсі нової монети розмістили портрет українського гетьмана Івана Мазепи, зображення якого вже є на 10-гривневій купюрі. Завдяки дещо більшим габаритам ця монета відрізняється від раніше введених в обіг 1, 2 та 5 грн. Це дозволить «легко відрізнити її від обігових монет інших номіналів», запевняють у Нацбанку.

(пресс-служба НБУ)

Як зазначають у НБУ, монети можуть перебувати в обігу 20-25 років, у той час як купюри придатні для використання протягом одного-двох років. З урахуванням строку служби монет держава зможе заощадити на перевипуску купюр близько 1 млрд грн, зауважив керівник Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Загалом номінальний ряд гривні планується скоротити до дванадцяти номіналів: 10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 грн будуть представлені монетами, а 20, 50, 100, 200, 500 та 1000 грн – купюрами.

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі