Телефонують під виглядом поліції. НБУ закликає українців остерігатися шахраїв

23.07.2020, 11:05
Телефонують під виглядом поліції. НБУ закликає українців остерігатися шахраїв - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Нацбанк закликав українців не переказувати кошти невідомим, які телефонують під виглядом поліції або медиків

Національний банк попередив українців про випадки шахрайства, коли громадянам телефонують вночі під виглядом поліцейських або медиків. Про це повідомляється на Facebook-сторінці регулятора.

"Ви теж чули про такі випадки: вночі дзвонить співробітник поліції або лікарні з повідомленням, що ваша дитина або інший родич потрапив в біду і потрібно терміново переказати гроші на певний рахунок? Якщо таке трапилося з вами, то швидше за все ви потрапили в руки шахрая. Адже це - класична шахрайська схема", - наголошується в повідомленні.

У такій ситуації НБУ радить:

- ні в якому разі не переказувати гроші, а спочатку зателефонувати дитині або родичу;

- якщо додзвонитися до близької людини неможливо, потрібно попросити того, хто телефонує, передати трубку дитині або родичу, який нібито потрапив у біду;

- зателефонувати на 102 або повідомити кіберполіції про шахрая.

"Пам'ятайте! Нікому і ніколи не можна повідомляти реквізити вашої платіжної карти! Сумніваєтеся в тій чи іншій ситуації? Телефонуйте на гарячу лінію Національного банку: 0 800 505240", - радить НБУ.

За даними регулятора, за 2019 рік на шахрайство припало 0,0042% від загального обсягу всіх операцій з платіжними картами українців (у 2018 році цей показник становив 0,0092%).

Тобто на 1 млн грн видаткових операцій з використанням платіжних карт у 2019 році лише 42 гривні припадало на незаконні дії або сумнівні операції.

Кількість незаконних операцій з платіжними картами українців в 2019 році склала 71 900, а середня сума однієї незаконної операції - 2 100 грн.

  • У квітні НБУ попередив про те, що трапляються випадки шахрайства від імені Держслужби зайнятості.  
  • На початку липня банкіри розповіли про поширені види шахрайства з платіжними картами.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі