За останній тиждень квітня гривневі депозити населення зросли на 0,3%, - НБУ

08.05.2020, 14:32
За останній тиждень квітня гривневі депозити населення зросли на 0,3%, - НБУ - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Відплив коштів громадян в усіх валютах наприкінці квітня припинився

Майже всі категорії депозитів населення протягом останнього тижня квітня показали зростання. За тиждень, що закінчився 30 квітня, гривневі кошти в цілому та строкові гривневі депозити зросли на 0,3%. Валютні кошти вперше від початку відпливу зросли на 0,2%, повідомляє щотижневий банківський огляд Національного банку України.

У доларовому еквіваленті темпи скорочення строкових валютних депозитів значно уповільнилися порівняно з попередніми тижнями, а гривневі кошти населення другий тиждень знаходяться на максимальних рівнях від початку березня, підкреслюють у звіті.  

За квітень гривневі кошти фізосіб збільшились на 6,9%, у державних банках зростання було вищим, ніж у приватних, - на 8,6% та 5,4% відповідно. Тоді як у валюті кошти населення за минулий місяць скоротились на 2,6%. Найбільше скорочення фіксували банки з російським капіталом - 4,1%. Строкові гривневі депозити та ощадні сертифікати фізосіб за квітень скоротились на 0,6%, а у валюті - на 3,6%.  

Ставки за кредитами та депозитами відреагували на зниження Нацбанком облікової ставки на 2 в.п. - до 8%. З початку квітня для нових строкових гривневих вкладів ставки знизилися, найпомітніше за короткостроковими депозитами. Ставки за валютними вкладами незначно зросли, але перебувають на низьких рівнях (0,9% річних за 3-місячними депозитами).

  • Понад 96% банкоматів та 77% відділень банків працюють в штатному режимі.

  • У березні було зафіксовано три відчутні хвилі відтоку грошей, повідомляли в Нацбанку. Найбільша сума на гривневих банківських рахунках людей за минулий місяць була зафіксована 10 березня - 329,8 млрд грн.

  • У березні українці забрали з банків 2,7 млрд грн і $19 млн. У Нацбанку цю тенденцію оцінили як слабку і короткочасну.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі