Податок на нерухомість. Скільки українці сплатили у 2020 році

29.01.2021, 16:31
Податок на нерухомість. Скільки українці сплатили у 2020 році - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти

Фізичні особи – власники нерухомості у 2020 році сплатили до місцевих бюджетів майже 1,6 млрд грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби.

Як нараховується податок на нерухомість

Такий податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток (якщо громадянин володіє лише часткою об'єкта).

Ставки податку встановлюються рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають:

- для квартир (незалежно від їх кількості) – 60 кв. метрів;

- для житлових будинків (незалежно від їх кількості) – 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника квартир та будинків чи їх часток), – 180 кв. метрів.

Відповідно, податок нараховується лише на ту площу, яка перевищує встановлений ліміт. Наприклад, якщо загальна площа квартири становить 70 кв. метрів, то її власник повинен заплатити податок лише за 10 кв. метрів площі. 

Податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення відповідного податкового повідомлення-рішення.

У відповідності з перехідними положеннями Податкового кодексу, об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, не були об’єктом оподаткування податком на нерухомість в період з 1 по 31 березня 2020 року.

Тому за об’єкти нежитлової нерухомості такий податок за підсумками минулого року має сплачуватись лише за січень-лютий, а також за квітень-грудень 2020.

Коли з'явився податок на нерухомість

Податок на нерухомість був введений з 2014 року.

Платниками такого податку є фізичні та юридичні особи (у тому числі нерезиденти), які володіють об’єктами житлової або нежитлової нерухомості в Україні.

Ставка цього податку не може перевищувати 1,5% від розміру мінімальної зарплати на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр.

Мінімальна зарплата в Україні на 1 січня 2020 року становила 4 723 грн, таким чином, ставка податку на нерухомість не може перевищувати 4 723 х 1,5% = 70,85 грн за 1 кв. метр.

Що ще важливо

Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 кв. метрів (для квартир) та 500 кв. метрів (для будинків), повинні додатково сплачувати 25 000 грн на рік за кожен з таких об'єктів (або його частку).

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі