Нарахування пенсій. Чи зараховується до спеціального стажу робота за сумісництвом

22.12.2020, 18:07
Нарахування пенсій. Чи зараховується до спеціального стажу робота за сумісництвом - Фото
Фото: depositphotos.com

Наявність спеціального стажу дає право на пенсію за вислугу років, яка встановлюється для окремих категорій громадян, зайнятих на певних видах робіт

У Пенсійному фонді роз'яснили, чи зараховується до спеціального стажу при нарахуванні пенсії робота за сумісництвом. Про це повідомляється у виданні ПФ "Пенсійний кур'єр".

Що таке загальний та спеціальний стаж

Загальний стаж – це будь-який період роботи, який відповідно до законодавства зараховується до страхового стажу (це період, за який сплачувалися страхові внески в рамках системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування).

У свою чергу, спеціальний стаж роботи – це період роботи на певних посадах чи в певних закладах, встановлених спеціальними нормами законодавства. Тобто це період роботи, що виокремлюється із загального трудового стажу або за змістом, або за умовами праці (у тому числі кліматичними).

На яку пенсію дає право спеціальний стаж

Наявність спеціального стажу дає право на пенсію за вислугу років.

Така пенсія встановлюється для окремих категорій громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності ще до настання віку, який дає право на пенсію за віком.

Який період роботи зараховується до спеціального стажу

У Пенсійному фонді зазначають, що до спеціального стажу зараховується робота за спеціальністю на основному місці.

Зайнятість на специфічних роботах протягом повного робочого дня не вимагається, тож особа, яка працює, наприклад, на 0,5 ставки, також має право на пенсію за вислугу років.

До спеціального стажу також зараховується кожен місяць такої роботи як повний, навіть якщо страховий стаж за такий місяць був неповним (якщо заробіток за цей місяць був меншим за необхідний мінімальний страховий внесок).

У Пенсійному фонді також звертають увагу на те, що пенсії за вислугу років призначають і виплачують лише у разі звільнення з роботи, що дає право на такий вид пенсії.

Якщо особа отримала право на пенсію за вислугу років, але після цього влаштувалася на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і може поновлюватися лише після звільнення з такої роботи.

  • У жовтні фахівці Пенсійного фонду надали роз'яснення щодо того, чи зараховується період навчання у виші до стажу для отримання пенсії.
  • У листопаді у Пенсійному фонді роз'яснили, за який період враховується зарплата при призначенні пенсії.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі