На які вклади не поширюються гарантії ФГВФО: відео

20.05.2021, 13:48
На які вклади не поширюються гарантії ФГВФО: відео - Фото
Фото: pixabay.com

Законодавство передбачає, що деякі види вкладів не відшкодовуються Фондом гарантування у випадку банкрутства банку

Існують види вкладів, які у разі визнання того чи іншого банку неплатоспроможним не відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться у роз'ясненні ФГВФО.

Які вклади гарантуються державою

Депозити фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ФОПів) в національній та іноземній валюті підпадають під гарантії Фонду, а отже у випадку банкрутства того чи іншого банку відшкодовуються Фондом.

Максимальна сума гарантій – до 200 000 грн на одного вкладника (незалежно від кількості рахунків, які людина має в одному банку).

Однак законодавство передбачає, що деякі види вкладів не відшкодовуються Фондом у випадку банкрутства банку.

11 випадків, коли відшкодування не виплачується

Фонд гарантування вкладів не виплачує відшкодування за вкладами у таких випадках:

- коли клієнт передає банку кошти у довірче управління, а банк інвестує ці кошти на фінансовому ринку. Такі операції більш прибуткові, ніж вклади, але й більш ризиковані;

- якщо на рахунку вкладника є менше 10 грн;

- якщо вклад підтверджується ощадним (депозитним) сертифікатом на пред'явника. Але ФГВФО відшкодовує кошти, підтверджені іменним депозитним сертифікатом;

- якщо вклад розміщено пов'язаною з банком особою (це власник або співвласник банку);

- якщо вклад розміщено особою, яка надавала банку послуги аудитора чи оцінювача (протягом року до визнання банку неплатоспроможним);

- якщо вклад розміщено на індивідуальних умовах, які не відповідають поточним ринковим. Але це не стосується акційних пропозицій, долучитись до яких міг кожен охочий;

- якщо вкладник взяв кредит під заставу свого депозиту;

- якщо вклад розміщено у філії іноземного банку (оскільки учасниками ФГВФО є лише українські банки). Важливо розуміти, що банк з іноземним капіталом, який створюється в Україні і є юридичною особою-резидентом України, є учасником ФГВФО;

- якщо вклад розміщено у банківських металах;

- якщо кошти розміщено на рахунках, що перебувають під арештом за рішенням суду. Але у разі подання підтвердження про зняття арешту кошти будуть відшкодовані;

- якщо задоволення вимог за вкладом зупинено органами фінмоніторингу.

Відео: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Упродовж якого часу можна отримати відшкодування

Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами та за договорами банківського рахунку (карткові рахунки тощо) під час роботи у неплатоспроможному банку тимчасової адміністрації.

Отримати гарантовані державою виплати (до 200 000 грн на одного вкладника) можна впродовж періоду ліквідації збанкрутілого банку.

Тобто ФГВФО завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами у день подання документів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб для внесення запису про ліквідацію банку як юридичної особи.

Фонд здійснює виплату коштів вкладникам відповідно до загального реєстру (переліку вкладників банку, які мають право на відшкодування) через банки-агенти.

Перелік банків-агентів розміщений на сайті ФГВФО у розділі "Банки-агенти Фонду".

Куди можна звертатися у разі виникнення питань

Отримати відповіді на ті чи інші питання вкладники можуть, звернувшись на "гарячу лінію" Фонду гарантування вкладів за номером телефону 0 800 308 108.

Крім того, необхідну інформацію можна знайти на сайті Фонду та на сайті банку, що ліквідується.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

  • У грудні у Фонді гарантування вкладів фізосіб повідомили, що у 2021 році сума гарантій за вкладами може бути збільшена вдвічі.
  • На 1 квітня загальна сума вкладів фізичних осіб (у тому числі ФОПів) у банках-учасниках ФГВФО склала 611,29 млрд грн, що на 2,12 млрд грн більше, ніж на 1 березня (609,17 млрд грн).
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі