На що українці беруть кредити. Результати опитування

12.05.2020, 16:27
На що українці беруть кредити. Результати опитування - Фото
Фото: depositphotos.com

Кредитні картки - найпопулярніший банківський продукт, свідчить дослідження української компанії CBR

Українці зі щомісячним доходом від 20 000 грн чи депозитом на суму від 200 000 беруть гроші в кредит переважно для того, щоб дожити кілька днів до зарплатні, або для покупки техніки чи інших товарів. Про такі результати опитування розповіла керівник досліджень в галузі фінансів і роздрібної торгівлі компанії CBR Лідія Кулиба на вебінарі "FinUpdate. Випуск 4: E-commerce сьогодні і яким він буде завтра".

Протягом карантину кількість користувачів кредитів не змінюється, проте зростає використання кредитних карток.

На что украинцы берут кредиты. результаты опроса

65% респондентів сказали, що мають кредитну картку. Кількість таких користувачів зросла протягом першого кварталу 2020 року.

“Якщо говорити про канали позики, до яких планують звернутися найближчим часом, то основний - це кредитна карта. 45% планують використовувати її і в подальшому. Далі - позичання грошей у знайомих/родичів; спеціально оформлений кредит в банку; продаж власного майна. І кредит/позика на роботі”, - розповіла Кулиба.

Люди використовують кредитну картку при нестачі грошей, щоб дожити кілька днів до наступної зарплатні, або для покупки техніки чи інших товарів. Опитані сказали, що беруть безвідсотковий кредит чи позику від знайомих чи родичів, якщо сталася непередбачувана ситуація або для великої покупки.

“Що стосується великих покупок, навіть високодохідна аудиторія вирішила відкласти їх на період, коли ситуація стане більш визначеною”, - зазначила Кулиба.

CBR — українська компанія, яка проводить маркетингові дослідження. Дослідження поведінки аудиторії в період пандемії COVID-19 проводили шляхом онлайн-опитування у другій половині квітня.
  • За час карантину кількість переказів коштів за кордон зросла вдвічі, повідомили у ПриватБанку. Країною-лідером, куди українці інвестують кошти, залишається США.
  • У І кварталі 2020-го онлайн-оплати зросли на 8%, безконтактні - на 7%, повідомили у Mastercard.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі