Шахраї дзвонять від імені держслужби зайнятості

28.04.2020, 11:51
Шахраї дзвонять від імені держслужби зайнятості - Фото

Державна служба зайнятості і Нацбанк попереджають про шахрайство під приводом соціальної допомоги

Під час карантину шахраї дзвонять шукачам роботи, представляються представниками держслужби зайнятості і намагаються дізнатися персональні дані співрозмовників. Про це попереджають у Державній службі зайнятості.

Справжній спеціаліст Держслужби зайнятості в телефонній розмові повинен назвати своє прізвище та ім’я, посаду та центр зайнятості, в якому працює. Він звертатиметься по батькові та озвучить інші особисті дані шукача роботи, вказані в заяві, щоб підтвердити або скоригувати їх. І в жодному разі не запитає про номери банківських карток чи рахунків.

Під час спілкування у месенджері працівник держслужби не може ідентифікувати співбесідника, тому не має права надавати інформацію про нарахування та виплати грошей. Щоб отримати такі дані, треба написати офіційне звернення.

Шахраї також розсилають смс від імені банків з пропозицією отримати “державну допомогу”. Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу інформацію, попередили у Нацбанку.

У НБУ застерігають: не треба відповідати на такі смс-повідомлення, дзвонити за вказаними номерами та переходити за посиланнями у повідомленнях. У жодному разі не можна розголошувати свої персональні дані, у тому числі термін дії платіжної картки та код безпеки CVC (три цифри на звороті картки).

Працівники банків не мають права запитувати персональні дані клієнтів, ПІН-коди до платіжних карток, динамічні коди підтверджень платежів та будь-яку іншу інформацію стосовно рахунків. У разі нарахування виплат вони не телефонують клієнтам і не пишуть смс-повідомлення.

  • У 2019 році шахраї вкрали з карт українців 362 млн грн. Найбільш розповсюджений спосіб - введення людини в оману, щоб вона сама розповіла персональні дані чи віддала гроші.
  • У Києві судитимуть чотирьох підозрюваних у телефонному шахрайстві і викраденні 1,1 млн грн. За даними прокуратури, подільники дзвонили літнім людям і повідомляли тривожну новину про їхніх близьких. Ошукані жертви самі віддавали гроші.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі