Шахраї розсилали українцям sms про виграш 200 000 грн. Як працювала схема

02.10.2020, 17:57
Шахраї розсилали українцям sms про виграш 200 000 грн. Як працювала схема - Фото
Фото: depositphotos.com

Дві фінансові компанії займалися шахрайством з використанням підроблених копій свідоцтв учасників Фонду гарантування вкладів

Співробітники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб виявили дві фінансові компанії, які розмістили на своїх сайтах підроблені копії свідоцтв учасників ФГВФЛ та займалися шахрайством. Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування.

Сайти компаній Mobil Box та Online Terminal мали повністю ідентичний інтерфейс та текстове наповнення.

У підробних скан-копіях свідоцтв учасників Фонду гарантування збігалися номери та дати видачі. Основою для підробки слугувало справжнє свідоцтво, що належить банку-учаснику ФГВФЛ.

Одна з цих компаній (Mobil Box) розсилала українцям sms-повідомлення, в яких повідомляла про начебто перемогу в незалежному відборі. При цьому шахраї обіцяли винагороду в розмірі 200 000 грн. Для отримання додаткової інформації та винагороди компанія пропонувала "переможцям" звернутися за вказаними телефонними номерами.

У разі звернення “переможця" за цим номером, він ставав жертвою шахрайських махінацій.

У Фонді гарантування вкладів нагадують, що фінансові компанії не можуть бути учасниками ФГВФЛ, оскільки, згідно ст. 17 закону "Про систему гарантування вкладів фізосіб", цього статусу набувають лише банки, тобто зареєстровані НБУ юридичні особи, що мають банківську ліцензію і в назві яких міститься слово "банк".

Фонд закликає користувачів фінансових послуг бути пильними і перевіряти документи тих компаній, з якими вони планують співпрацювати.

"Це вже не перший випадок шахрайства з використанням підроблених скан-копій свідоцтв учасників Фонду", – зазначається у повідомленні.

Актуальний перелік учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розміщено на сайті fg.gov.ua.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі