Зловмисники нерідко намагаються здати в оренду неіснуюче житло
Перед новорічними святами активізуються аферисти, які намагаються здати в оренду неіснуючі апартаменти. Про це йдеться у повідомленні кіберполіції.
"З року в рік схема зі здачею в оренду неіснуючого житла не втрачає актуальності. Особливо це стосується популярних туристичних напрямків", – зазначається у повідомленні.
Як діють зловмисники
Зазвичай шахраї використовують платформи оголошень, соцмережі та фішингові ресурси. Головна умова – передплата, обумовлена нібито шаленим попитом.
Однак, після отримання грошей, нерідко оголошення видаляються, а орендодавець зникає.
У результаті ошукана людина залишається без житла та грошей.
Як не стати жертвою
Аби не стати жертвою подібних схем, у кіберполіції радять:
- бронювати апартаменти лише на офіційних сайтах;
- при здійсненні розрахунків у мережі, користуватися перевіреними сайтами (які мають захищений протокол https://)
- за можливості обирати сплату послуг після їх надання;
- перевіряти банківські картки, телефони та сумнівні посилання на сайті кіберполіції у розділі "Стоп фрауд" https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/. Можливо шахраї вже є у цій базі.
Як часто українці готові робити передоплату
Опитування користувачів платформи OLX показало, що близько 40% українців готові робити передоплату за товари та послуги.
Для 53% опитаних важливу роль при виборі товару чи послуги відіграють відгуки про продавця.
Також покупці звертають увагу на те, як довго продавець надає свої послуги. У 40% респондентів більше довіри викликають ті підприємці, які пропонують свої товари та послуги протягом більш тривалого періоду.
Нагадування ЛІГА.Money
Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.
- На початку грудня стало відомо, що в Україні з'явився новий вид фінансового шахрайства.
- Також на початку грудня у Національному банку повідомили, що шахраї дедалі частіше обманюють геймерів та викрадають їх гроші та акаунти.
Коментарі