Шахрайство з працевлаштуванням за кордоном. Як не стати жертвою зловмисників

30.03.2021, 14:10
Шахрайство з працевлаштуванням за кордоном. Як не стати жертвою зловмисників - Фото
Ілюстрація: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

Щоб не стати жертвою шахраїв, які обіцяють працевлаштування за кордоном, варто дотримуватися певних правил безпеки

Кіберполіція викрила шахрайську схему, організатор якої пропонував українцям працевлаштування за кордоном, вимагав передплату за свої послуги, після чого зникав. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяв зловмисник

20-річний мешканець Кропивницького розміщував на сайті для пошуку роботи оголошення про можливість працевлаштування в Німеччині.

Він вимагав передплату за нібито оформлення документів. Однак, одержавши гроші, зловмисник не виконував взятих на себе зобов’язань і блокував клієнтів.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання чоловіка та вилучили речові докази. Наразі кіберполіція встановлює коло потерпілих від протиправної діяльності фігуранта.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Вирішується питання щодо оголошення підозри зловмиснику.

Загалом з початку 2021 року до кіберполіції надійшло понад 50 звернень громадян щодо шахрайських дій під виглядом працевлаштування. Найчастіше зловмисники вимагали передплату за оформлення документів, медичних довідок, запрошення з-за кордону.

Як убезпечити себе від шахрайських схем

Щоб не стати жертвою шахраїв, які обіцяють працевлаштування за кордоном, правоохоронці рекомендують:

- надавати перевагу вакансіям із офіційним працевлаштуванням;

- шукати роботу через надійні компанії та організації;

- у жодному разі не повідомляти стороннім особам свої персональні дані та не передавати фото документів;

- не здійснювати жодних внесків та передплат.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі