Шахрайство з онлайн-кредитами. Кіберполіція викрила зловмисників: фото

27.05.2021, 14:59
Шахрайство з онлайн-кредитами. Кіберполіція викрила зловмисників: фото - Фото
Фото: Національна поліція

Користуючись простотою залучення онлайн-кредитів, шахраї нерідко оформлюють такі позики на інших осіб

Працівники кіберполіції викрили в Одесі групу зловмисників, які незаконним шляхом отримували онлайн-кредити в фінансовій установі та привласнювали гроші. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

Як діяли шахраї

Фігуранти заповнювали електронні заявки на отримання онлайн- кредитів, надсилали до фінкомпаній підроблені документи, за якими здійснюється ідентифікація особи, а номер банківської карти для переказу кредитних коштів надавали дійсний.

Отримавши позику, зловмисники знімали гроші через банкомат та витрачали їх на свої потреби.

Дії шахраїв викликали підозру у працівників фінансової установи, представник якої звернувся до поліції.

Правоохоронці припинили протиправну діяльність злочинців. За місцями їхнього проживання та роботи проведено обшуки, в ході яких вилучено документацію, комп’ютерне обладнання, печатки та платіжні картки, що свідчать про протиправну діяльність.

Дії чотирьох одеситів віком від 36 до 46 років кваліфіковані за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу, їм повідомлено про підозру. Санкція цієї статті (шахрайство з використанням електронно-обчислювальної техніки) передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. 

Фігурантам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Триває досудове слідство, правоохоронці перевіряють причетність фігурантів до аналогічних злочинів.

Фото: Національна поліція

Фото: Національна поліція

Як захистити свої права у сфері онлайн-кредитування

Користуючись простотою залучення онлайн-кредитів, шахраї нерідко оформлюють такі позики на інших осіб.

Якщо таке сталося, то перш за все постраждалій особі необхідно звернутися до мікрофінансової організації, яка видала кредит, з вимогою надати завірені копії кредитного договору. Цей документ має містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також підтвердження того, хто саме укладав договір.

У зверненні до мікрофінансової організації варто зазначити, що особисто ви не укладали жодних кредитних договорів з цією компанією, не отримували коштів (за наявності навести необхідні докази) та вимагаєте скасувати заборгованість, що начебто вважається вашою.

Бажано записувати всі телефонні розмови з працівниками мікрофінансової організації чи з колекторськими компаніями, що намагатимуться стягнути відповідну заборгованість.

У майбутньому ці записи можуть використовуватися в якості доказів неправомірних дій таких організацій.

Далі необхідно звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає в оформленні на вас кредиту.

Можна також повідомити щодо укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою департамент кіберполіції Національної поліції України.

До Національного банку необхідно звернутися зі скаргою щодо укладення договору онлайн-кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів. Це потрібно зробити з метою проведення регулятором перевірки та отримання пояснень від МФО.

Якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. Під час розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на сайті мікрофінансової організації не реєструвались і листування з нею не вели.

Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора номера, який було зазначено під час отримання кредиту, відомостей про місцезнаходження мобільного пристрою за номером телефона та роздруківку sms-повідомлень, а також про витребування інформації у банківської установи щодо рахунку (картки), на який перераховано кредитні кошти.

Як не стати жертвою шахраїв

Аби убезпечитися від подібних видів шахрайства, правоохоронці рекомендують:

- не повідомляти стороннім особам свої персональні дані та не відправляти фото документів;

- перейти на контракт з мобільним оператором, аби унеможливити перевипуск sim-карти;

- не використовувати фінансовий номер телефону для авторизації у соцмережах та не розміщувати його в інтернеті.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі