Викрадали гроші з карток. СБУ знешкодила незаконний колл-центр: фото

17.09.2020, 10:45
Викрадали гроші з карток. СБУ знешкодила незаконний колл-центр: фото - Фото
Фото: прес-служба СБУ

Шахраї організували незаконний колл-центр і викрадали гроші з карток українців

У Мелітополі Запорізької області співробітники Служби безпеки України блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого викрадали кошти з банківських рахунків українців та іноземців. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Слідство встановило, що злочинну схему організували троє жителів Мелітополя. У центрі міста вони обладнали підпільний колл-центр, де "працювало" 54 оператора.

Вони, видаючи себе за працівників банків, дзвонили клієнтам фінустанов і шахрайським способом отримували від них інформацію про CVV-коди, номери та пін-коди платіжних карт.

Після отримання доступу до клієнтських рахунків зловмисники переводили кошти на підконтрольні їм банківські рахунки.

Фото: прес-служба СБУ

Фото: прес-служба СБУ

Для "роботи" з клієнтами банків з інших країн зловмисники використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

За оперативною інформацією, учасники угруповання викрадали щомісяця понад 3 млн грн.

Під час обшуку в приміщенні колл-центру правоохоронці вилучили 124 одиниці комп'ютерної техніки, 6 одиниць телекомунікаційного обладнання, майже 60 000 грн, мобільні телефони та чорнові записи, що підтверджують незаконну діяльність.

Вилучене обладнання передано для проведення відповідних експертиз.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) і ч. 3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення підозри організаторам злочину.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі