Шахрайство під час онлайн-шопінгу. Як уберегти свої кошти

19.03.2021, 11:59
Шахрайство під час онлайн-шопінгу. Як уберегти свої кошти - Фото
Фото: depositphotos.com

Аби онлайн-шопінг був безпечним, варто дотримуватися правил безпеки

У кіберполіції порадили українцям, як вберегти свої кошти від шахраїв під час здійснення покупок в інтернеті. Про це йдеться у повідомленні правоохоронців.

"Онлайн-шопінг вже давно став невід’ємною частиною нашого життя. Але разом з усіма перевагами, існує ризик стати жертвою шахрайства під час здійснення покупок в інтернеті", – йдеться у повідомленні.

Правила безпеки

Аби онлайн-шопінг був безпечним, варто дотримуватися таких правил безпеки:

- не можна передавати нікому дані банківської картки (особливо CVV-код та пін-код);

- важливо пам'ятати, що працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;

- для безпечного онлайн-шопінгу краще використовувати лише перевірені ресурси та обирати післяплату, а не передплату;

- у разі здійснення покупок на платформі оголошень, обговорювати деталі угоди можна тільки в чаті цієї платформи. Не варто переходити у сторонні месенджери;

- сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними. Для цього в назві адреси вони мають містити https:// та значок "замочок";

- необхідно уважно перевіряти правильність назви необхідного сайту. Один непомітний символ на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

- не можна переходити за сумнівними гіперпосиланнями.

Куди можна звертатися особам, які стали жертвами шахраїв

Якщо людина стала жертвою шахраїв, їй необхідно звернутися до кіберполіції за номером 0 800 505 170 або за допомогою форми зворотного зв'язку на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

Також у розділі "Контакти" на сайті відомства є номери телефонів регіональних підрозділів кіберполіції.

За тим самим номером телефону (0 800 505 170) можна дізнатися про стан розгляду поданого раніше електронного звернення чи отримати консультацію спеціаліста сервісної служби кіберполіції. З цією ж метою можна надіслати електронного листа на поштову скриньку: [email protected]

Скільки українці витрачають на покупки в інтернеті

З 2015 по 2020 рік українці втричі збільшили обсяг операцій з використанням платіжних карток в інтернеті. Якщо у 2015 році таких операцій було здійснено майже на 203 млрд грн, то у 2020 році, за попередніми оцінками – на 640 млрд грн.

Рівень збитків від шахрайства у загальному обсязі всіх операцій із платіжними картками в інтернеті з 2015 по 2020 рік знизився у 7,7 разів.

Якщо у 2015 році цей показник становив 0,0474%, у 2017 році – 0,0155%, то у 2020 році – 0,0061%.

Хоча обсяг безготівкових операцій із використанням платіжних карток в інтернеті щорічно зростав, загальний обсяг шахрайських операцій залишався майже на одному рівні − у середньому 90 млн грн на рік.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі