Мораторій на стягнення застави по валютній іпотеці продовжено. Президент підписав закон

06.10.2020, 17:37
Мораторій на стягнення застави по валютній іпотеці продовжено. Президент підписав закон - Фото
Фото: depositphotos.com

До 21 квітня 2021 року у валютних позичальників не будуть відбирати житло, яке є кредитною заставою

Президент Володимир Зеленський підписав закон, яким продовжена до 21 квітня 2021 року дія мораторію на стягнення заставного житла за кредитами в іноземній валюті. Про це повідомляється на сайті президента.

Коли було введено такий мораторій

Цей мораторій ввели у 2014 році після того, як агресія РФ проти України призвела до економічної кризи та девальвації національної валюти.

Через знецінення гривні громадяни не могли продовжувати платити за валютними іпотечними кредитами. Тому банкам заборонили стягувати заставне майно: квартири та будинки.

Мораторій передбачає заборону примусового позбавлення валютних позичальників їхнього єдиного житла, яке є заставою за валютним кредитом.

Спочатку мораторій ввели на період до вступу в силу закону, який повинен був урегулювати особливості погашення (реструктуризації) валютних кредитів.

18 жовтня 2018 року Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства, який вступив в силу з 21 жовтня 2019 року. Цей документ передбачав скасування мораторію на стягнення валютної іпотеки з 21 жовтня 2020 року.

Як продовжували мораторій

16 липня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3640 депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського про продовження мораторію на стягнення банками заставного житла за кредитами в іноземній валюті.

Автор цього законопроєкту запропонував продовжити дію мораторію до ухвалення окремого закону, який врегулював би не тільки питання реструктуризації заборгованості за валютними іпотечними кредитами, а й порядок стягнення заставного майна.

10 серпня президент ветував закон, ухвалений Радою 16 липня та передав у парламент свої пропозиції щодо цього документу.

Вже 16 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3640 з пропозиціями президента, серед яких – продовження мораторію лише до 21 квітня 2021 року.

22 вересня цей документ направили на підпис президенту, а 6 жовтня голова держави підписав закон.

Якого майна стосується мораторій

Мораторій передбачає встановлення заборони на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.

При цьому заборона діятиме, якщо загальна площа такого житлового майна (або об’єкта незавершеного житлового будівництва) не перевищує 140 квадратних метрів для квартири та 250 квадратних метрів – для житлового будинку.

Підписаний президентом закон також передбачає, що банки не мають права відступати (відчужувати) на користь інших осіб свої права вимоги до боржників, яких стосується мораторій.

Нагадування ЛІГА.Money

Не ризикуйте власним фінансовим благополуччям. Обирайте кредит на особисті цілі в банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредиту з усіма комісіями та супутніми витратами.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі