Вплив карантину. Банки активізували розвиток мобільних додатків

29.07.2020, 10:25
Вплив карантину. Банки активізували розвиток мобільних додатків - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Карантин ускладнив роботу відділень банків та призвів до активізації розвитку мобільних додатків

У період пандемії коронавірусу ускладнилася робота відділень банків, тому фінустанови активніше почали пропонувати клієнтам онлайн-канали надання інформації, погашення кредитів та розміщення депозитів. Про це повідомляє FinClub.

Які банки в Україні мають найбільше відділень

За даними Національного банку, найбільшими мережами відділень в Україні володіють Ощадбанк (2 097 точок на 1 липня), ПриватБанк (1 833 відділення), Райффайзен Банк Аваль (456 відділень), Укрсиббанк (282) та Укргазбанк (248).

Всі ці фінустанови скорочували свої мережі у першому півріччі 2020 року. Ощадбанк закрив 230 точок, ПриватБанк - 95, Райффайзен Банк Аваль - 40 відділень, Укрсиббанк та Укргазбанк - по 2 відділення.

Загальна кількість відділень 75 діючих в Україні банків за перше півріччя скоротилася з 8 002 до 7 580 точок.

У скількох банків вже є мобільні додатки та які плани фінустанов

Мобільні додатки вже є як мінімум у 27 банків.

В Ощадбанку такими додатками вже користуються близько 4 млн клієнтів або 61% від усіх власників активних платіжних карт фінустанови.

"Потенціал зростання у цьому сегменті може досягти 70-80% від загальної кількості клієнтів", - сказав директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку Володимир Москаленко.

Більше 60% активних клієнтів-фізосіб ПриватБанку вже користуються послугами онлайн-сервісів. "При цьому більше половини клієнтів зараз або не відвідують відділень зовсім, або заходять, щоб скористатися терміналом самообслуговування або банкоматом. Ми вважаємо, що до кінця 2020 року понад 80% клієнтів будуть в мобільному "Приват24", - повідомили у прес-службі фінустанови.

У Приватбанку "оцифрували" майже всі послуги для фізосіб, крім зняття готівки та покупки золотих монет. 

У Першому українському міжнародному банку відзначають, що 70% їх онлайн-клієнтів користуються виключно мобільним додатком, 15% - тільки веб-сайтом, а ще 15% поєднують обидва варіанти. При цьому майже 40% клієнтів ПУМБ постійно користуються онлайн-каналами обслуговування, а до кінця 2020 року цей показник може перевищити позначку 50%.

Чи тільки карантин є причиною переходу в онлайн

Карантин лише активізував перехід банків до онлайн-каналів продажу послуг. До цього даний процес, хоча і повільніше, також просувався, оскільки сервіси дистанційного обслуговування дозволяють клієнтам економити час, а банкам - скорочувати витрати (в тому числі за рахунок закриття відділень).

Крім того, клієнти банків все частіше хочуть мати доступ до своїх фінансів та банківських послуг у форматі 24/7. Тому і після карантину банки у боротьбі за клієнтів будуть все більш активно розвивати дистанційні сервіси.

  • У кінці травня в НБУ повідомили, що відділення банків та банкомати повертаються до звичайного режиму роботи після карантину.

  • В середині липня стало відомо про те, що державні банки закрили сотні відділень з початку року і скоротять мережі ще більше.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі