Мінус 16 страхових компаній за місяць. У НБУ розповіли про кількість учасників фінринку

11.05.2021, 17:27
Мінус 16 страхових компаній за місяць. У НБУ розповіли про кількість учасників фінринку - Фото
Фото: depositphotos.com

Загальна кількість учасників небанківського фінансового ринку у квітні зменшилася з 2002 до 1971

У квітні в Україні суттєво зменшилася кількість небанківських фінустанов, у тому числі страхових компаній. Про це йдеться у повідомленні Національного банку.

Квітнева динаміка

Кількість учасників небанківського фінансового ринку у квітні зменшилася з 2002 до 1971.

"Таке значне зменшення пов’язане з примусовим видаленням тих учасників ринку, в яких не було жодних ліцензій", – пояснюють у Нацбанку.

З реєстрів були виключені 4 ломбарди, 18 фінансових компаній, 5 кредитних спілок, 16 страхових компаній та 2 страхових брокери (усього – 45 учасників ринку). З них 28 через те, що вони не мали жодної чинної ліцензії.

Також у квітні скасовано реєстрацію внутрішньобанківської платіжної системи "Гроші блискавкою", платіжною організацією якої був Кредобанк.

У той же час за квітень Національний банк зареєстрував 12 нових фінансових компаній та 2 лізингові компанії.

Наразі небанківський ринок складається зі 173 нелайфових/ризикових страхових компаній (було 188) та 19 лайфових СК (було 20), 288 ломбардів (було 292), 311 кредитних спілок (було 316), 146 лізингових компаній (було 144), 971 фінансової компанії (було 977), 63 страхових брокерів (було 65).

На платіжному ринку працює 37 платіжних систем, створених резидентами, а також 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Кількість працюючих банків залишається незмінною – 73.

Інфографіка: Національний банк

Інфографіка: Національний банк

Рішення з питань ліцензування та реєстрації

У квітні до Національного банку надійшло 537 запитів від учасників ринку щодо ліцензування та реєстрації. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців (450).

Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 27, страховиків – 60.

У квітні кількість запитів на анулювання ліцензій у порівнянні з березнем збільшилася на 54%. Водночас було видано майже вдвічі більше нових ліцензій ніж у березні. Також у квітні до реєстрів було додано на 5 компаній більше ніж попереднього місяця.

Перевірити чинні ліцензії учасників фінринку можна на сайті Національного банку України за посиланням.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит у банку за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У середині квітня Національний банк ухвалив рішення про тимчасове зупинення всіх ліцензій чотирьох страхових компаній.

  • Також у квітні стало відомо, що в Україні планують створити систему гарантування вкладів у небанківських фінустановах.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі