Міністр соцполітики назвала реальний прожитковий мінімум

15.06.2020, 10:39
Міністр соцполітики назвала реальний прожитковий мінімум - Фото
Марина Лазебна (фото - golos.ua)

У Мінсоцполітики вважають, що розрахунок прожиткового мінімуму має базуватись на даних МОЗ про кількість продуктів, що необхідні людині

Реальний розмір прожиткового мінімуму сьогодні в Україні складає 4200-4300 грн. Про це повідомила Марина Лазебна, міністр соціальної політики, в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Нагадаємо, що загальний прожитковий мінімум сьогодні вдвоє нижчий суми, озвученої міністром, а саме - 2027 грн.

“Прожитковий мінімум сьогодні - це фактично рівень виживання, а не життя. Інколи диву даєшся, дивлячись, з якого набору продуктів і товарів він складається та як це можна співвіднести з гідним людським життям", - заявила Марина Лазебна.

У Мінсоцполітики зараз працюють над зміною методології визначення прожиткового мінімуму. Сьогодні прожитковий мінімум дорівнює 40% середньої заробітної плати. Але найімовірніше для його розрахунку в подальшому застосовуватиметься нормативно-структурний метод. 

За ним для розрахунку прожиткового мінімуму беруться за основу дані Міністерства охорони здоров’я про те, які продукти та у якій кількості потрібні людині.

Однак міністр зауважила, що, попри необхідність визначення реального розміру прожиткового мінімуму, варто визначитись і з тим, як досягти цього стандарту. “Головне чесно показати реальний прожитковий мінімум та не вводити людей в оману. Адже через штучно створений низький прожитковий мінімум влада не може керувати соціальними стандартами”, - пояснила міністр.

Рівень прожиткового мінімуму впливає на цілий ряд виплат, штрафів та надбавок. Зокрема, він впливає на визначення розміру податкової соціальної пільги, обсягів соціальної допомоги (малозабезпеченим сім’ям, по безробіттю або на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування тощо). Також прожитковий мінімум використовується при індексації заробітної плати, визначенні розміру аліментів на дитину, мінімальної пенсії, ставок єдиного податку (для підприємців на 1-й групі) та судового збору.

Держбюджетом України на 2020 рік передбачено, що загальний прожитковий мінімум складає 2027 грн, з 1 липня - 2118 грн, з 1 грудня - 2189 грн,  тобто вдвічі менше, ніж розмір, визначений міністром соцполітики як “реальний”.

  • У березні Марина Лазебна заявила, що Мінсоцполітики найближчим часом планує розробити нові підходи до формування прожиткового мінімуму.
  • 20 березня група нардепів подала законопроект № 3515 про створення передумов для підвищення прожиткового мінімуму.

Рекомендуємо прочитати: У 83% пенсіонерів розмір пенсій нижче, ніж прожитковий мінімум

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі