Половина українців заробляє менше середньої зарплати – голова податкової

12.08.2020, 10:35
Половина українців заробляє менше середньої зарплати – голова податкової - Фото
Фото: depositphotos.com

В Україні половина працюючих щомісяця заробляє менше рівня середньої зарплати

Половина працюючих українців заробляє щомісяця більше мінімальної, але менше середньої зарплати. Про це повідомив голова Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв'ю виданню lb.ua.

"У нас менше мінімальної зарплати (на той момент - 4 173 грн) минулого року отримувало 3,5 млн осіб, чверть. І більше середньої зарплати (на той момент - 10 500 грн) отримувало стільки ж - 3,6 млн осіб, теж чверть. Біда в тому, що у нас половина населення знаходиться в коридорі між мінімалкою і середньою зарплатою", — сказав він.

Мінімальна зарплата у 2019 році становила 4 173 грн, а з 1 січня 2020 року її підвищили до 4 723 грн.

6 серпня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3963, внесений президентом Володимиром Зеленським. Цей документ передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 000 грн з 1 вересня. Верховна Рада може розглянути законопроект на позачерговому засіданні у серпні.

Крім того, в планах уряду підвищення мінімальної зарплати до 6 000 грн, а потім і до 6 500 грн у 2021 році. З огляду на це розроблятиметься держбюджет на 2021 рік.

На думку голови податкової, таке підвищення мінімальної зарплати є доцільним та реалістичним.

"Якщо не підвищувати, то їх (економічних підстав для підвищення) ніколи і не буде. Треба ставити планку і досягати. Підтягнувся на турніку двічі — ну все, наступного разу вже тричі підтягнешся. Я знаю, про що йдеться - соціальні стандарти там ... Але ми вже збалансували. За доходами на наступний рік піднялися ... Я зі свого боку взяв усі зобов'язання. Ну, це абсолютно реально", — сказав чиновник.

На його думку, необхідно знижувати податкове навантаження на фонд оплати праці.

"Ми беремо податки з податків. Українське ноу-хау вигадали — зарплата в собівартості. Якщо у нас 18% податку на доходи фізосіб плюс 22% ЄСВ — це 40% навантаження", — зазначив Любченко.

Він додав, що зниження податкового навантаження на 10% дозволить розвантажити фонд оплати праці. А компенсувати ці кошти можна за рахунок контролю за оподаткуванням доходів, одержуваних з-за кордону, а також доходів від здачі громадянами майна в оренду.

За даними голови ДПС, близько 3 тис. осіб в Україні мають у власності по 10 та більше квартир, проте не декларують отриманий дохід від здачі цього майна в оренду.

  • У червні заборгованість з виплати зарплати зросла.

  • У липні Європейська бізнес-асоціація розкритикувала плани влади щодо підвищення мінімальної зарплати в Україні.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі