Мінімальна плата за доставку газу: хто може на неї розраховувати

12.01.2021, 17:59
Мінімальна плата за доставку газу: хто може на неї розраховувати - Фото
Фото: pixabay.com

Споживачі, які використовують незначні обсяги газу, можуть розраховувати на мінімальну плату за доставку палива

Споживачі газу, які у поточному році використовують паливо лише для користування газовою плитою чи колонкою, можуть розраховувати на найменшу плату за доставку газу. Про це йдеться на Facebook-сторінці порталу для споживачів природного газу 104.ua.

"Минулого року широко обговорювалося питання замовленої потужності для споживачів з нульовим споживанням. Для них у березні запровадили мінімальний платіж за доставку газу. Він розрахований регулятором, виходячи з діючих норм споживання газу, встановлених Міненерго", – зазначається у повідомленні.

Не лише за умови нульового споживання

З початку 2021 року аналогічний платіж також запроваджено для тих, хто використовував незначні обсяги газу.

Наприклад, якщо людина користується тільки газовою плиткою і спожила за минулий газовий рік 15 куб. м газу, її замовлена потужність встановлена регулятором на рівні 39 куб м на рік. Тобто, впродовж року така особа платитиме за доставку лише 39 куб. м газу.⠀

Для клієнтів газорозподільних компаній, які користуються газовою плитою та колонкою, мінімальна замовлена потужність складатиме 126 куб. м газу.

Варто враховувати, що навіть у разі, коли таке домогосподарство споживає менше 100 куб. м газу за газовий рік, йому потрібно буде сплатити за доставку 126 куб. м палива впродовж року.

Від чого залежить плата за доставку газу

Вартість доставки газу залежить не від обсягів споживання у поточному році, а від користування газорозподільною потужністю.

Розмір плати за доставку газу для кожного споживача розраховується індивідуально – з урахуванням обсягів фактичного споживання газу у попередньому газовому році.

Якщо у поточному році споживач завдяки заходам з енергозбереження зменшує обсяг споживання палива, то наступного року платитиме за доставку меншої кількості одиниць енергоносія до оселі.

Як самостійно розрахувати вартість доставки газу

Щоб самостійно розрахувати вартість доставки (розподілу) газу, кожен окремий споживач природного газу повинен з'ясувати, який обсяг споживання енергоносія був минулого року та помножити цей показник на тариф своєї газорозподільної компанії.

Якщо поділити отриману суму на 12 рівних платежів – це і буде розмір щомісячної плати за доставку газу.

Систему нарахування плати за розподіл газу рівними частинами впродовж року створено для того, щоби зменшити фінансове навантаження на споживачів в осінньо-зимовий період.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі