Дрібний шрифт у рекламі. Вимоги НБУ ігнорують в основному невеликі банки

08.12.2020, 14:20
Дрібний шрифт у рекламі. Вимоги НБУ ігнорують в основному невеликі банки - Фото
Фото: depositphotos.com

Не всі банки виконують вимоги НБУ щодо розміщення інформації про продукти та послуги

Найбільші 25 банків уже виконують вимоги Національного банку щодо розміщення повної інформації про продукти та послуги на сайтах та в рекламі. Про це повідомляється на Facebook-сторінці НБУ.

"З іншими банками ми проводимо активну роботу в цьому напрямі", – зазначила начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук.

Які вимоги регулятора виконали, а які не встигли виконати банки

З вересня до грудня найбільші банки впорядкували інформацію про кредити та депозити на власних сайтах, у тому числі роботу калькуляторів для розрахунку витрат за кредитом чи відсотків за вкладом.

Тепер споживачі можуть об’єктивно порівнювати продукти різних банків та робити зважений вибір.

Наразі триває робота з виправлення двох найпоширеніших помилок у відеорекламі банків:

- неповна інформація. Наприклад, у рекламі є дані щодо максимальної суми кредиту, але немає інформації щодо річної ставки та строків;

- примітки з "зірочкою" зазначаються дуже дрібним шрифтом. Самі по собі примітки не заборонені. Однак текст кожної з них повинен бути придатним до читання.

Національний банк відстежує внесення банками змін та допомагає в питаннях, які потребують роз’яснень.

Подальші плани регулятора

До кінця 2020 року затвердять вимоги до кредитних та депозитних договорів банків та правила розрахунку реальної річної ставки за споживчими кредитами для фінансових компаній. Обидва документи запрацюють з квітня 2021 року.

Крім того, у січні 2021 року з’являться нові вимоги до реклами, сайтів та договорів для фінансових компаній, які видають мікрокредити. Їх гармонізують з аналогічними вимогами до банків, але з урахуванням специфіки цього сегменту ринку.

У Нацбанку підкреслюють, що такі зміни впроваджуються поступово і регулятор відстоює баланс між захистом прав споживачів та захистом прав кредиторів.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте банківський кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі