Медстраховка не допоможе при коронавірусі - розраховуйте лише на виклик швидкої

31.03.2020, 14:03
Медстраховка не допоможе при коронавірусі - розраховуйте лише на виклик швидкої - Фото
Иллюстративное фото: пресс-служба КГГА

Захворювання, які пов’язані з пандемією, не входять в перелік страхових випадків за полісами добровільного медичного страхування (ДМС)

Про це нагадав регулятор ринку страхування (Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг). Комісія звернулась до українських страхових компаній з рекомендацією під час укладання договорів інформувати клієнтів про наявність чи відсутність медичного страхового захисту на період пандемії COVID-19. Компаніям порадили оприлюднити цю інформацію на своїх сайтах або іншим чином донести її до страхувальників.

Всесвітня організація охорони здоров'я 11 березня 2020 року визнала розповсюдження COVID-19 пандемією.

У Комісії підкреслюють, що в міжнародній практиці страхування випадки захворювань, пов'язані з масовими епідеміями або пандеміями, як правило, є форс-мажором. Тобто ці випадки не вважаються страховими, а значить - компанії мають законні підстави для відмови у страховій виплаті.

Деякі компанії вже почали інформувати своїх клієнтів. Ось що повідомляється на сайті одного з лідерів продажу ДМС: якщо до контакт-центру звертається застрахована особа, яка упродовж останніх двох тижнів перебувала за межами України та має симптоми коронавірусу, такій особі відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) №521 організують виклик державної швидкої медичної допомоги для транспортування до спеціалізованого медзакладу і подальшої діагностики.

Страховики керуються не тільки практикою форс-мажорів, але і наказами МОЗ. На відміну від інших країн, в Україні приватні медичні установи не можуть займатися лікуванням і госпіталізацією хворих з підозрою на коронавірус. Це можливо тільки у визначених державою клініках.

Страховики обіцяють організовувати своїм клієнтам весь спектр необхідної допомоги тільки до моменту встановлення діагнозу COVID-19. Наприклад, якщо у лікарні не буде якихось препаратів, страхова компанія купить і доставить їх до лікарні. Але це не стосується тестів на коронавірус, які також надає лише держава.

 

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі