Лише 155 кредитів. У Мінфіні розповіли про роботу держпрограми доступної іпотеки під 7%

27.04.2021, 16:22
Лише 155 кредитів. У Мінфіні розповіли про роботу держпрограми доступної іпотеки під 7% - Фото
Фото: depositphotos.com

Учасниками держпрограми доступної іпотеки під 7% є 13 банків

За період з 1 березня по 22 квітня, тобто за перші майже два місяці реалізації держпрограми "Доступна іпотека під 7%" банки видали громадянам 155 пільгових кредитів на придбання житла на загальну суму 124 млн грн. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв'ю Укрінформу.

"Станом на 22 квітня видано 155 кредитів загалом на 124 млн грн, ще майже 400 заявок на розгляді", – сказав він.

Незважаючи на незначну кількість виданих кредитів, старт реалізації держпрограми, на думку Драганчука, є досить успішним.

"Враховуючи те, що іпотека – доволі ризиковий інструмент для банків, треба зважити всі ризики: оцінити позичальника, предмет іпотеки тощо… Вважаємо старт проєкту успішним. Сподіваємося, надалі кількість угод невпинно зростатиме. Й ми готові удосконалювати правила та умови надання іпотеки, оперативно вносити зміни, враховуючи зауваження усіх зацікавлених сторін та експертів", – зазначив заступник міністра.

Уже приєдналися до цієї програми 13 банків (для порівняння, учасниками держпрограми кредитування бізнесу "5-7-9%" є 29 банків, але ця програма працює вже більше року).

За словами Юрія Драганчука, деякі банки після фінансової кризи 2008 року згорнули іпотечний напрямок кредитування. І лише зараз фінустанови відновлюють іпотеку, долучаючись до реалізації нової державної програми.

У Мінфіні сподіваються, що невдовзі кількість банків-учасників держпрограми "Доступна іпотека під 7%" збільшиться принаймні до кількості учасників програми кредитування бізнесу "5-7-9%".

Реалізація "Доступної іпотеки", як зазначив заступник міністра фінансів, сприятиме підтримці будівельної галузі, оскільки програма розрахована на придбання нового житла (введеного в експлуатацію протягом останніх трьох років).

Драганчук додав, що на 2021 рік у держбюджеті передбачено на компенсацію відсотків за держпрограмою доступної іпотеки близько 300 млн грн.

Він також запевнив, що на подальші роки обов'язково передбачатиметься необхідне фінансування, щоб реалізація програми продовжувалася.

"Зараз триває підготовка проєкту трирічної бюджетної декларації на 2022-2024 роки, куди вносимо необхідні для реалізації програми цифри. Грошей у бюджеті достатньо. 300 мільйонів, 500 мільйонів, мільярд – це не ті кошти, які є критичними в рамках виконання державного бюджету. Це ж не 300 і не 500 мільярдів", – сказав заступник міністра.

Реалізація держпрограми "Доступна іпотека 7%" розпочалася з 1 березня 2021 року. Програма передбачає здешевлення за бюджетні кошти вартості банківських іпотечних кредитів для певного кола осіб до рівня 7% річних.

Нагадування ЛІГА.Money

Обирайте кредит за допомогою Кредитометра ЛІГА.Money. Порівнюйте реальну вартість кредитів з урахуванням усіх комісій та супутніх витрат.

  • У січні стало відомо, що програму 5-7-9% поширять на іпотеку.
  • У березні фахівці неурядової дослідницької організації "Центр економічної стратегії" повідомили, що реалізація держпрограми "Доступна іпотека 7%" може спричинити негативні наслідки для економіки.
Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі