Пільги та соцдопомога. В Україні хочуть створити єдиний реєстр одержувачів

19.08.2020, 10:35
Пільги та соцдопомога. В Україні хочуть створити єдиний реєстр одержувачів - Фото
Фото: depositphotos.com

В Україні планують створити єдиний реєстр пільговиків та одержувачів соцвиплат

У Міністерстві цифрової трансформації України ініціюють створення єдиного реєстру одержувачів пільг та соціальної допомоги. Про це повідомив перший заступник голови Мінцифри Олексій Вискуб в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"У сфері соціального захисту ... є багато видів пільг, адресної допомоги та інших видів соціальних виплат, і все це надається через різні бек-офісні системи. Тобто немає взагалі єдиного реєстру осіб, які в країні є одержувачами соціальних пільг. Усі вони  розпорошені по сотні різних систем, шалене дублювання", — сказав чиновник.

За його словами, Міністерство фінансів намагалося систематизувати інформацію про одержувачів соцдопомоги, але такі зусилля виявилися не дуже продуктивними.

"Мінфін здійснював підхід до верифікації постфактум, але він має дуже невеликий ККД. Це не його функції, та й не повинно бути верифікації постфактум - вона має бути превентивною", — зазначив Вискуб.

Він критично оцінив також відповідну діяльність Мінсоцполітики.

"Проблема - у повністю розваленому бек-офісі Мінсоцполітики. Там не перший рік реалізуються проекти Світового банку загальною вартістю приблизно у $300 млн, але вони зараз зовсім неефективні. У нас була створена робоча група по Мінсоц разом з депутатами та Мінцифри. Ми дійшли висновку, що проекти банку є неефективними концепціями, бо охоплювали лише Мінсоц і не охоплювали ані Пенсійний фонд, ані Службу непрацездатності, ані інші соціальні фонди. Там була автоматизація клаптика сфери соцзахисту за шалені гроші. Ми хочемо розширити її, щоб був єдиний реєстр осіб, які отримують певні бюджетні соціальні виплати", — сказав заступник міністра.

На його думку, всі види соцвиплат потрібно переглянути й трансформувати в автоматизовані бізнес-процеси, пов'язані з єдиним реєстром. Чиновник вважає, що лише за такої умови система працюватиме та стане зрозуміло, скільки людей в Україні отримують ті чи інші види соцдопомоги.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі