Банки не планують літні бонуси на депозити

25.05.2020, 17:57
Банки не планують літні бонуси на депозити - Фото

Карантин ставить під питання сезон відпусток. Якщо клієнти не забиратимуть депозити на подорожі, банки не запропонують більш вигідні умови для вкладів

Цьогоріч споживачі не забиратимуть з банків свої заощадження на відпустки влітку, тому скоріше за все банки відмовляться від традиційних літніх бонусів на депозити. Про це розповіли представники банків під час круглого столу «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?», який провела інформаційна агенція «Фінансовий клуб».

Зазвичай влітку спливає термін значної частини депозитів. Тож у липні багато споживачів замислюються: витратити чи перевкласти гроші на більш вигідних умовах. У цей період банки конкурують за гроші вкладників і пропонують бонуси на депозити. Але чи буде така тенденція цьогоріч, заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов сумнівається.

Масових бонусних програм на депозити влітку не буде, каже голова правління Ідея Банку Михайло Власенко. За його словами, більш вигідні пропозиції клієнтам зроблять тільки банки, які у березні підвищили процентні ставки на короткострокові депозити.

Банк  Глобус  планує активізуватися на ринку депозитів «у другій половині серпня, коли починається сплеск ділової активності», розповів начальник департаменту роздрібного бізнесу банку Дмитро Замотаєв.

«Цього року відбудеться зсув. Сезону відпусток як такого не буде або буде дуже “змазаний”. Коли карантин буде знято, як очікуємо – наприкінці червня, то активізація з кінця серпня зрушиться на середину-кінець липня. Але говорити, що ми влітку запропонуємо клієнтам бонуси, поки не можемо», – сказав Замотаєв.

Загалом все буде залежати від ситуації в економіці, банківській системі, від ймовірності другої хвилі карантину восени.

Можливо, депозитні ставки підростуть під Новий рік, після зростання кредитування та ділової активності, вважає директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі