Куди інвестувати кошти: експерти ЛІГА.Moneу дали фінансові поради українцям

01.10.2020, 13:57
Куди інвестувати кошти: експерти ЛІГА.Moneу дали фінансові поради українцям - Фото
Ілюстрація: ЛІГА Money

Як зберегти заощадження і стати фінансово грамотним: поради експертів ЛІГА.Moneу

На честь відкриття онлайн-сервісу з фінансової грамотності ЛІГА.Moneу провідні фінансові експерти в онлайн-ефірі відповіли на питання українців про те, куди інвестувати кошти, як зберегти заощадження та як захистити свої права у фінансовій сфері. Онлайн-ефір "Запитай експерта" модерувала відома ведуча Яніна Соколова.

Заступниця керівника Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Юлія Вітка зазначила: "За нашим дослідженням, у порівнянні з громадянами інших країн Європи, рівень фінансової грамотності українців є дещо нижчим… Але українці тут не унікальні. Американці теж можуть бути фінансово неграмотними. Різниця є в захисті з боку держави. Там існують відповідні регулятори, працюють правоохоронні органи, відповідно, непрозорих схем менше… У нас кожен мусить дбати про себе, на себе покладатися. В цьому різниця".

Вона додала, що українцям варто пам'ятати: нічого безкоштовного у фінансовій сфері не буває: як кредитів "під 0%", так і прибутків 400% річних.

Керівниця юридичного відділу Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Тетяна Грищенко дала поради українцям, як не потрапити у так звану кредитну пастку у сфері мікрокредитування та пояснила деякі особливості споживчого кредитування.

Колумніст, інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів компанії Dragon Capital Сергій Фурса дав поради щодо зберігання коштів у тій чи іншій валюті.

"Краще розподіляти: частину коштів зберігати у гривнях, частину – у доларах, а частину – в євро. Я б радив більшу частину коштів зберігати не в українській валюті, а розподіляти між доларом та євро. Поки є проблеми з МВФ, невизначеність щодо курсу національної валюти, краще тримати 35% у євро, а 35% – у доларах. 30% можна зберігати у гривні…Треба керуватися принципом диверсифікації: ніколи не користуватись одним інвестиційним інструментом", – зазначив він.

За словами директора Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександра Карпова, останнім часом кількість випадків шахрайства з платіжними картками в країні зростає. Тому українцям варто бути обережними: не поширювати свій фінансовий номер телефону, не розголошувати дані платіжної картки, паролі та pin-коди. А також ігнорувати дзвінки незнайомців, які телефонують від імені банкірів, правоохоронців чи медиків з проханням перерахувати кошти чи повідомити особисті фінансові дані.

Експерти також зазначили, що проєкт ЛІГА.Money, запуск якого відбувся 1 жовтня, допоможе українцям розібратись у складних фінансових питаннях, навчитися розумно керувати грошима та зважено ухвалювати фінансові рішення.

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору".

Коментарі